לתרומות לחץ כאן

להשתמש בתכנה של העתקת ש"ס שוטנשטין

שאלה:

שלום לרב רציתי לשאול חבר הביא לי דיסק און קי אם כול שס שטונשין מצולם בתוכו רציתי לשאול אם אני יכול להשתמש בזה תודה רבה

תשובה:

שלום וברכה,

התכנה של ש"ס שוטנשטיין הותקה שלא כדין, ואסור להשתמש בתוכנה ללא רשות מפורשת מהיוצרים של הש"ס. שימוש בתוכנה זו דינה כהפרת זכויות יוצרים שאסור על פי הכלה.

אם רכשת לעצמך את ש"ם שוטנשטיין יש להקל להשתמש בתוכנה המועתקת במחשב, אבל אסור לך להעביר לאחרים.

בהצלחה.

מקורות:

הצטרף לדיון

4 תגובות

  1. שלום וברכה!

    שמעתי שיש הטוענים, שאם בין כה וכה, באמת ובתמים, לא היית קונה את זה (כגון שהוא נעזר בזה פעם בשבועיים) שאז הוי בכלל 'זה נהנה וזה לא חסר' מה לי אם אני נמצא בבית מדרש שיש בו את הספר האמור, ומה לי שיש לי את זה במחשב.

  2. שלום, אני מכיר את השיטה הזו, אבל לעולם לא הבנתי את דבריהם, שהרי בעל התכנה מקפיד שלא יעתיקו גם אם לא יקנה, ובמציאות אם נאסור עליו לקנות הוא כן ירכוש כמה כרכים שנמצאים ברשותו. וגם אם לא יקנה, כיון שאנחנו פוסקים שיש בעלות הלכתית על קניין רוחני יש לו זכות למנועו העתקה.

  3. באופנים שאומרים דכופין על מידת סדום, זה אפי' במקפיד, כדאי' בחו"מ קע"ד ס"א. ולכאו' יהיה צריך לדון בגדרים של כופין על מידת סדום

  4. אדם שודאי הולך ברגל ולא נוסע באוטובוס מותר לו לעלות לאוטובוס ללא תשלום?! הרי בלא"ה לא מכתנן לשלם וכופים על מדת סדום. התשובה היא לכך פשוטה שאם העמיד את האוטובוס עבור שכירות האוטובוס, לא שייך כאן המושג של כופין על מדת סדום. הדין של כופין נאמר שנכנס לגור בבית שלו. בתוכנה שאדם יצר הוא העמיד תוכנה כדי להרוויח בה וממש דינו כאוטובוס ולא שייך כאן כופין על מדת סדום.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל