לתרומות לחץ כאן

עזרה לבנות דתיות שמתלבטות אם לעשות צבא

שאלה:

שלום לכבוד הרב,
הציעו לי לאחרונה להתנדב עם בנות דתיות שמתלבטות בין צבא ושירות לאומי או שמתקשות לקבל פטור מטעמי דת.
המטרה היא להסביר עד כמה חשוב שירות לאומי וכמה הצבא הוא לא אופציה לבחורה דתית. לפעמים הצבא דורש מהבנות להגיע לשיחה אז להסביר מה מותר לצבא לבקש ומה לא…
מצד אחד חשבתי שזאת ממש מצווה לעזור לשמינסטיות שמתלבטות או מסתבכות.
מצד שני לא כולן בסוף משתכנעות וכנראה שאתקל בלא מעט בנות דתיות שכן בחורות לעשות צבא. זה יכול מאוד לערער אותי ולהרגיל אותי שצבא זה סבבה לבנות דתיות ואני לא רוצה להתרגל למצב כזה.
מה נכון?

תודה רבה!

תשובה:

שלום וברכה

אינני מכיר אותך ואינני יודע בת כמה את ומה מצבך את. אבל אם יש לך חשש שאת לא מספיק חזקה באמונה הזו ויתכן שישפיעו עלייך לרעה, אז אכן זה לא מה שמוטל עלייך לעשות כרגע, תשאירי את זה לנשים מבוגרות ומנוסות.

רק הערת אגב משום שפטור בלא כלום אי אפשר, בעיני צבא הוא אסור לכל נערה, גם אם היא לא דתית. כבר אמר פעם הרמטכ"ל לשעבר אהוד ברק שבגיוס בנות אין כל מטרה מקצועית מבצעית, הצורך היחיד שיש בזה לצבא כלשונו, הוא "להעלות את המורל לחיילים"… אם את מבינה היטב את כוונתו, הרי שתביני שזו בושה וחרפה, ואין לי מושג איך אירגוני הנשים, ובכלל כל אלו שרוח הפמיניזם ורוממותו בפיהן, לא מתקוממות כנגד הרעיון המכוער הזה. הן נלחמות בעד גיוס שוויוני ולא מבינות שהן בסך הכל משחקות לידים של אלו שכוונתם לכיעור הכי גדול ולהשפלה של כבוד הנשים.

בכל מקרה, פשוט שכאשר בנים ובנות בגיל הזה נמצאים רחוק מהבית, ביום, וגם בלילה, במקומות מרוחקים ובמצבים שונים, רק רוע ובוץ יצא מהדבר הזה. אין כיעור ושפלות יותר מזה.

בשורות טובות.

הצטרף לדיון

תגובה 1

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל