לתרומות לחץ כאן

גיור מטעמי נישואין

שאלה:

שלום, בימינו הרבה זוגות נישאים ואחד/אחת מבני הזוג רוצה שהשני / שניה תעבור גיור לחומרה והוא / היא מסכימה ועובר / עוברת את כל תהליך הגיור לחומרה על פי הדין. האם הדבר נחשב כשר לפי ההלכה? הרי קשה מאד למצוא אנשים שרוצים להתגייר על דעת עצמם מאהבת השם. אך אני שומע על זוגות רבות שאחד / אחת מבני הזוג הציב תנאי להינשא רק אם השני/שניה תעבור גיור הלכתי האם גיור זה פסול?? הרי כ"כ יש כ"כ הרבה זוגות מעיין אלו!!

תשובה:

שלום וברכה

גם אם הגיור נעשה לצורך נישואין, שזה דבר שלכתחילה אסור לעשותו כמבואר בגמרא ביבמות כד ב, מכל מקום זה תקף וחל, בתנאי שהגיור עצמו אכן הלכתי, כלומר הוא כולל קבלת מצוות מלאה. גיור ללא קבלת מצוות, אין בו תוקף, גם אם הצליחו להעמיד פנים בבית הדין כביכול מתכוונים לכך, ולכן, בדרך כלל סוג של דרישה כזו אכן לא יבוא לידי מימוש כי אדם שמתגייר רק כדי להנשא, בדרך כלל לא מתכוון לקיים חיים דתיים, ובדרך כלל הדבר ניכר לכל מי שרק משוחח איתו על חייו, כך שגם לא ניתן לומר שזה דברים שבלב שאינם דברים, אלא זה מה שנקרא בהלה "בליבו ובלב כל אדם", כלומר מחשבתו וכוונתו ניכרת, ובלי שום ספק גיור כזה יהיה חסר תוקף לחלוטין.

בשורות טובות.

הצטרף לדיון

3 תגובות

  1. תודה על תשובתך אך התכוונתי שאם אני הוא היוזם ואני הוא זה שרוצה שהיא תתגייר כהלכה, ולא היא. זה מענייני שתתגייר. זה לא שהיא רוצה להתחתן ושהיא היוזמת שתתגייר. אולי שני המיקרים שווים אני לא בטוח.

  2. לא הבנתי, היא הרי מבינה שזה אצלך תנאי לניושאין, אם היא רוצה להתחתן היא צריכה להתגייר, אז למה היא מתגיירת? כדי להנשא לך.
    אבל הדגשתי שזו הבעיה הקטנה יחסית, העיקרית היא האם יש לה כוונה ברורה לקיים מצוות בשלמות, אם לא, הכל שטויות וחסר תוקף הלכתי והיא גויה לכל דבר.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל