לתרומות לחץ כאן

השתתפות בפורום שיש חשש שיכתבו בו בשבת

שאלה:

יש אתר עם השם FXP. ובו יש המון פורומים בנושאים מגוונים, ואני מנהל שם 3 פורומים, וגם כותב כתבות למיניהם.

אני נמנע מלפתוח אשכולות קרוב לשבת, כי אני יודע שיכולים להגיב עליהם. ואותו דבר לגבי אשכולות שאחרים פתחו, אני נמנע בסמוך לשבת להגיב עליהם.

כי אז מה שיקרה הם יכולים להגיב לי לאשכול שפתחתי, או להגיב לשרשור שבו כתבתי.

וגיליתי שאם אני פותח בתחילת השבוע המון אשכולות, אז חלק מהם נשארים בעמוד הראשון, ואז המשתתפים האחרים מגיבים עליהם בשבת. ואחרי שאני רואה ככה, אז אני מגיב להמשך השרשור רק אחרי פרק הזמן בכדי שיעשה. נניח כל תגובה לוקח כמה שניות לכתוב, זה הזמן שאני מחכה.

חוץ מאשכולות שאפשר לכתוב בהם דברים בלתי קשורים זה לזה שבדרך כלל כותבים בו שלום מה נשמע, וגם סופרים בו, למשל אני יכול לכתוב בשרשור מ1 עד 10, ואחר כך מישהו יכול לכתוב מה נשמע, או כל דבר אחר שירצה, או אפילו להמשיך לי את השרשור ולכתוב 11.

לפי כך שאין לי שליטה על מה יעשו המשתתפים האחרים בתגובתם. אני גם לא יכול לבקש מהם לא להגיב בשבת, אלה אם יש לי אשכול שמיוחס אלי, שנגיד זכיתי במספר עגול של תגובות או לייקים, אז הם מברכים אותי בזה, כל הכבוד ומזל טוב, ודבר כזה גם כן נפוץ אשכולות ברכה, לדוגמה גם אשכולות יום הולדת, זה גם אשכול אישי שאני יכול לבקש מהם לברך אותי לפני כניסת השבת או אחרי צאתה.

לסיכום השאלות באשכולות עם תגובות בלתי נשלטות, באשכולות משחק או כל אשכול אחר שאני פותח ומשתמש בו, אין לי שליטה על מה יעשו בו.

אבל אשכול ברכות אישיות, אני כן יכול לבקש מהם לברך אותי לפני כניסת השבת, או אחרי צאתה.

אמרתי באשכולות הברכה שאני שומר שבת, ושיתחשבו בי. ומה עלי לעשות ואיך עלי לפעול באשכולות שאני פותח ומשתתף בהם, או באשכולות שאחרים פתחו ואני משתמש בהם.?

וגם באשכו ההוא שכובים בו כל מיני דברים ללא קשר הכרחי למה שנכתב קודם.

בתודה מראש.

תשובה:

אם אתה כותב באמצע השבוע, אין לך צורך לחשוש לכך שאולי מישהו יגיב בשבת, אין לדבר סוף. אבל סמוך לשבת אל תכתוב.

ברכה והצלחה.

[ולא לשכוח לקבוע עיתים לתורה שטוב סחרה מכל סחורה, ויש בה עונג סיפוק רוממות ושכר יותר מכל הפורמים הללו].

שנזכה לגאולה שלמה.

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. בקשר לקבוע עיתים לתורה, אני סובל מocd, על רקע דתי המון שנים, וכשאני הולך לבית כנסת זה בא לי לידי ביטוי. הייתי שמח בלי נדר, אם יכולתי ללמוד בבית מרב בטלפון, או בווצאפ.

  2. ראשית יש הרבה שיעורים בטלפון ובמחשב, תחפש את "קול הלשון" ותמצא שם מיגוון עצום של רבנים, שנית יש גם ספרים בישראל… רפואה שלמה ובהצלחה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל