לתרומות לחץ כאן

מדינת הלכה – אפשרי?

שאלה:

שלום רב,
נשמח לדעת מה חח=וות דעתכם לגבי מדינת הלכה,
האיך ניתן לנהל מדינה כזו מבחינת צבא, משטרה, בתי חולים, כלומר לעניין שבת דהרי לא דרובא דעלמא לא ירצו לעבוד בשבת וכן מה יוגדר כפיקוח נפש דיהא מותר לעשות מלאכות דלפעמים צריך לעשות 'סריקות משטרתייות' שמחד גיסא אינם דחופות אך יש להם הרבה תועלת וכו'?
הניתן לפתור עניינים מסוג אלו?

תשובה:

שלום וברכה

לא רק שניתן לפתור קשיים אלו אלא חובה לפתור אותן, כי במהרה נהיה בעזרת ה' בימים היפים האלו. תכלית העולם, תכליתה של ארץ ישראל היא לקיים בה מדינת הלכה מלא מלא, ואכן בכל נושא גדולי הפסיקה יצטרכו לתת את הדעת, מה מותר ומה אסור ומה נחשב פיקוח נפש. מבחינת צבא ובתי חולים הנושאים די ידועים לאור זאת שכבר היום יש אנשים דתיים שמצויים שם עוסקים במלאכות אלו. לגבי סריקות משטריות יש כבר דיון רחב בשו"ת משפטי עוזיאל בענין גדרי פיקוח נפש בענין זה [הטענה שלא ניתן להפקיר מדינה שלמה בלי משטרה שאז כל פושע יודע שבשבת הוא חופשי], יש לדון מה מותר ומה אסור, אבל בודאי לכל דבר ימצא בעזרת ה' הפתרון וההגדרות ההלכתיות המדוייקות. מה שלא חיוני מבחינת הצלת חיים לפי הגדרים ההלכתיים, זה שיש בו הרבה תועלת אינו סיבה להיתר בשבת…

הצטרף לדיון

תגובה 1

  1. מדינת הלכה זה הפתרון הטוב ביותר. מאוד ברור כיום לאור זה שכל מוסדות המדינה מרקיבים משחיתות. התקשורת, מערכת המשפט, הכנסת על כל צדדיה הפוליטיים, הפרקליטות ומה לא. "ימוטו כל מוסדי ארץ".

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל