לתרומות לחץ כאן

צניעות לפני החתונה

שאלה:

שלום כבוד הרב,
גדלתי בבית חילוני לגמרי, אך לפני כמה שנים התחלתי לשמור שבת וכך התחילו גם אמא שלי ואחותי לשמור. תמיד הייתי רוחנית ומחוברת לדת, אבל לאחרונה הרגשתי קצת ריחוק. אני גרה בלוס אנגלס, כול חיי הייתי בבית ספר ציבורי ללא הדרכה דתית, ולכן לאחרונה נפלתי ללחץ החיצוני הזה של הנגיעה לפני החתונה. הייתי עם גבר שהרבה יותר מבוגר ממני וכולי מוטרדת ומרגישה המון חרטה ורגשי אשם. רציתי לדעת אם יש איזה משהו שאני יכולה לעשות שהשם יסלח לי, חוץ מזה שאני לא יעשה את זה שוב. ואם יש דרך שאני יוכל יותר להבין את ההלכות בנוגע לזה ואת משמעותם.
תודה

תשובה:

שלום וברכה

קראתי בצער את שאלתך הכואבת. אין דבר העומד בפני התשובה, בוכך שאת מתחרטת על החטא, ומקבלת על עצמך לשמור על טהרתך ולהמנע מכל מגע עם גבר זר, לשמור על הצניעות והריחוק הנדרשים, את מכפרת על המעשה הנורא שאירע. הייתי ממליץ מאוד ליצור קשר עם אירגון מקומי אצלכם שם שמסייע לבעלי תשובה ולמתקרבים, הרבה יותר קל להתקרב לה' כשיש קשר עם קבוצה, שיעורים לעיתים, מסיבות ואירועים משותפים, להתמודד לבד הרבה יותר קשה! עשי זאת.

בהצלחה רבה ובשורות טובות. 

מקורות:

הצטרף לדיון

תגובה 1

  1. אם את באמת רוצה לתת מכה ניצחת ליצר הרע אחרי מה שהוא עשה לך, כנסי למדרשה קדושה לבנות צדיקות כמוך, אפילו תבואי לביקור מדי פעם לשבתות בתור התחלה.
    בע"ה גם תקבלי זיווג משורש נשמתך, מישהו ירא שמיים עם מידות טובות וככה לא יהיה לך יותר ניסיונות כאלו.
    בהצלחה .

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל