פדיון כפרות באתר דין לחץ כאן

להתפלל לראות נס גלוי כדי לחזק אמונה

שאלה:

האם מועיל לבקש מהשם מול המשפחה שיזיז עט שמונח על השולחן כדי שיאמינו בהשם ובמצוות תפילה?

תשובה:

אולי נשאל שאלה יותר פשוטה: אנחנו הרי יודעים שכל מה שקורה בעולם הזה הכל מה' יתברך, אין טבע בכלל והכל רק נראה בעינינו כקבוע מראש וכו', אז למה למען ה' העולם כל כך מטעה? למה ה' ברא עולם בו הוא כלל לא ניכר ויש מקום לרוב העולם לטעות ולחשוב שהוא לא קיים???? התשובה: בורא עולם לא רוצה להתגלות אלינו, הוא רוצה לתת לנו אפשרות בחירה! זה התפקיד שלנו עלי אדמות! להגיע לאמת מתוך חקירה ובחירה! נו, אז אתה רוצה שבורא עולם יוותר על כל תכלית הבריאה כדי לעשות לך עבודה קלה?! לא יעלה על הדעת…

הצטרף לדיון

6 תגובות

  1. אני חושב שהעיקר הוא להצביע על כך שאין שום דבר בטבע שיכול להתקיים ללא בורא שתכנן ומחייה את זה בכל רגע. ככל שמבינים את זה, כך לא צריך שום יציאה מגדר הטבע כדי להוכיח כביכול את מציאות הבורא. מה גם שאני משוכנע שגם אם העט תזוז ממקומה, עדיין מי שלא רוצה לראות שיש בורא ימציא לעצמו 1000 תירוצים. ידוע הסיפור על יו"ר מרץ לשעבר שסיפר שעבר מוות קליני ועדיין סירב להאמין בקיומה של נשמה כי זה לא מתיישב עם האמונה שלו… בקיצור, האמת צריכה חיפוש והחיפוש מתחיל מרצון להגיע לאמת.

  2. נכון, לחשוב רק על מערכת השמיעה או הראייה, המערכת המטבולית או על ילד שנולד מכלום, ורואים יד ה' פי כמה מעט שזזה.

  3. ציפיתי לשאלתך! הרבה דיברו על כך בספרי גדולי הדורות, הרמב"ם כבר מדבר על כך שניסי מצרים היו משהו חריג שתכליתו לבסס אמונה בלב עם ישראל לדורות עולם. בבחינת אבותינו סיפרו לנו! בכלל כל ניסי המדרבר כלשון האחרונים היו בית אולפנה לאמונה. ניסי מצרים היו למען שיתי אותותי אלה בקירבו.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל