לתרומות לחץ כאן

כשרות בשר

שאלה:

בכשרויות של הבשר של העדה החרדית/מחפוד/רובין/לנדא -בודקים כל בהמה לפני ששוחטים אותה?וזה לא בדיקה מדגמית (כל 4-5 שחיטות),ואין חשש בכלל של טרפה בשחיטות האלה?

תשובה:

שלום וברכה

הבעיה העיקרית בכשרות הבשר אינה מפגמים חיצוניים הניכרים לפני שחיטתה, אלא על איבריה הפנימיים, בדיקת הריאות וכו'. ברור ופשוט שכל בהמה נבדקת בקפדנות בדיקה פנימית לאחר השחיטה, הנושא של בדיקות מדגמיות היה קיים רק בשחיטת העופות, וגם בזה היום בכל הכשרויות המהודרות בודקים כל עוף בקפדנות, ריאות וצומת הגידים.

הצטרף לדיון

7 תגובות

 1. כיון שמדובר בגורם אנושי הניסוח "אין שום חשש לעולם וכו'" אינו במקומו… תמיד יכולה חלילה לקרות תקלה, השאלה מה מוטל עלינו לעשות כדי למנוע עצמנו מכך, ובעיני מי שמקפיד לקנות רק מכשרות מהודרת ביותר, עשה את ההשתדלות הראויה המוטלת עליו בענין זה. מעבר לכך אין צורך, ולא ניתנה תורה למלאכי השרת.

 2. אם אני מקפיד לקנות רק בכשרות מהודרת,ולצערי יצא פעם אחת שקניתי בשר מהכשרות המהודרות אך זה היה בשר טרפה(ולא ידעתי מזה..),יתבעו אותי על זה בשמיים?
  -עוד שאלה:לא עדיף אז פשוט להפסיק לאכול בשר?

 3. 1. ברור שלא יתבעו.
  2. בורא עולם שם אותנו כאן כדי שנהיה נורמליים… אגב למה אתה חושב שזה יעזור לך? תרומות ומעשרות אתה עושה שוב בבית על כל מה שאתה קונה? לחם פירות וירקות קטניות וכו'? אולי היה טעות ולא עשו טוב? ומה אם בכלל קרה ונכנס בטעות תפוח עץ של ערלה לסלסלה והמשגיח לא שם לב? ועוד ועוד.. כל מאכל מתועש שתקנה עבר מסלול השגחה שמטבע הדברים יכול להיות שהיו בו שגיאות, ולכן מה? אדם עושה את המוטל עליו ובוטח בבוראו שלא יביאו לידי מכשול.

 4. תודה,מה שחשוב לי היה לדעת שאם אני עושה את ההשתדלות שלי (אני קונה רק מוצרים ש"כושרות" המליצו עליהם) אז לא יזכירו לי את זה בשמיים (במידה ופעם אחת נכשלתי בלא יודעין)

 5. כדי גם להתפלל על זה
  ( קיים מצב של אחוזים קטנים של טרפות כגון אחד ל1000 שלא בודקים אום ולא צריך לבדוק אבל מי שאכל 1000 פעמים עוף בחייו קיים סכוי שאכל ר"ל לא כשר)

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל