לתרומות לחץ כאן

רטיבות בתקרת השכנים למטה

שאלה:

שלום לכבודכם שליטא.
אנחנו גרים בקומה ג' כידוע בשירותים עובר צינור בקוטר עבה בו מתנקזים מים מהאסלה האמבטיה ומכונת הכביסה. הצינור הזה עובר לאורך כל הקומות שמתחת וגם בהם תוכנית הדירה שווה.
קרה שכנראה ישנה דליפה של מים מהדירה שלנו שגורמת לרטיבות בתקרה ובקיר העוטף את הצינור של השכנים מלמטה.
שאלתי האם השכנים אמורים להשתתף בעלות התיקון שהרי זה צינור מרכזי של המבנה ולא בתוך הדירה שלנו או לא כי הדליפה היא מהשימוש במים שלנו ולשכנים מלמטה אין בו שימוש
אודה על תשובה בהקדם כי זה עומד על הפרק

תשובה:

שלום וברכה,

קלקול שנעשה בצינור משותף חייבים כל בעלי הבית המשותף לשלם על התיקון. וקלקול שנעשה בחלק הפרטי, חייב לשלם רק בעל הצינור. בכל דירה יש צינור פרטי שמתחבר לראשי, ועד החיבור לראשי הרי זה נחשב פרטי וחייב הפרטי לתקן. ואין הבדל אם הצינור בתוך הבית או מחוץ לבית,

במקרה שלך אני מבין שהקלקול נעשה בחלק הפרטי שלך, לפני שמתחבר לרכוש המשותף, ולכן הוצאות התיקון מוטל על בעל הצינור הפרטי בלבד, ולא על כל דיירי הבניין.

בהצלחה.

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. רציתי להבהיר לדברי השרברב יש להחליף חלק מהצינור המשותף שמוריד את המים בשירותים לאחר שעבר את את הצנרת שמתחת למרצפות ויורד למטה דרך קומה שניה וראשונה לביוב.
    אם הבנתי נכון זה נחשב לצינור משותף.

    תודה

  2. התיקון של הצינור המשותף מוטל על כל השכנים. והתיקון של הצינור הפרטי מוטל עליך. וצריך לברר שאכן צריך להחליף גם את הצינור המשותף – אולי הלביא חו"ד של איש מקצוע נוסף.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל