פדיון כפרות באתר דין לחץ כאן

משפחה מוכרת

להצטרפות לאלפי המנויים ולקבל את העלון חנם, לשלוח הערות או תגובות, נא ליצור קשר עם הרב יהושע אלט בכתובת [email protected]. העלון מתפרסם בשש יבשות וביותר מארבעים מדינות ברחבי תבל.

כדי לרכוש אחד מהספרים (באנגלית) של המחבר (עותק או ספר אלקטרוני) ולקבל אותו במשלוח עד דלת ביתך, אנא שלח דוא"ל לכתובת [email protected]  או בקר בכתובת https://amzn.to/3eyh5xP.

המחבר מרשה ומעודד לכל מי שרוצה להעתיק ולהפיץ את העלון לזכות את הרבים.

ר' אלט זכה ללמוד תחת הרה"ג מרדכי פרידלענדער זצ"ל והוסמך לרבנות על ידי הרה"ג זלמן נחמיה גולדברג זצ"ל. ר' אלט הוציא שלשה ספרים במגוון נושאים בעניעי יהדות ומחשבת ישראל. כתביו מופיעים באנגלית, אידיש, עברית, גרמנית וצרפתית.

 

משפחה מוכרת

ר' יהודה אריה מקארפנטרס (ספר אהלי יהודה) מתחקה אחר המילה משפחה לשורש שׂ/ספח, התקשרות (שׂ וס' מתחלפים בלשון הקודש – ראה שמות כ"ה, ה, רש"י). הסיבה לכך היא שמשפחה היא קבוצה של אנשים שחולקים שושלת משותפת ובכך קשורים זה לזה.

 

הבה נעבור כעת לנקודה אחרת. כל יהודי מקביל לאות בספר תורה, שכן בהר סיני היו 600,000 נשמות שורשיות ו-600,000 אותיות בתורה. אכן, ישראל הוא ראשי תיבות של יש ששים רבוא אותיות לתורה. בני אותה משפחה נמצאים באותה משפחה כי האותיות שלהם מאותה מילה בתורה!

ר' יהונתן אייבשיץ (אהבת יהונתן, אמור, ד"ה ואל) מלמד שנשמותיהם של קרובים הן כמו נר יחיד, אור, המונח בין שני סירים ומאיר את שניהם. כאשר קרובו של אדם מת, גם האור שלו עצמו נכבה מעט ולכן הוא עצמו טמא.

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. "כאשר קרובו של אדם מת, גם האור שלו עצמו נכבה מעט ולכן הוא עצמו טמא"

    לא הצלחתי למצוא את זה באהבת יונתן.
    איפה כתוב זאדם נטמא במצב כזה?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *