לתרומות לחץ כאן

גיפט קארד לקניית בגדי עבודה

שאלה:

שלום לדיינים .קיבלתי מהמעביד כרטיס טעון בסכום כסף לקניית בגדים של עבודה .מכנסיים וחולצות כובע וגרביים האם מותר לי לקנות גם מגבות וכו" בגד תחתון? מדובר בסכום של 600 שקלים שיש בכרטיס.

תשובה:

שלום וברכה,

אם מקפידים שיקנה דווקא בגדים מסוימים שישמשו לעבודה, אסור לשנות ולקנות דברים אחרים. אבל אם הכרטיס מזכה קנייה לעובד ואין להם עניין שיקנה דברים מסוימים לצורך העבודה, מותר לעובד להשתמש בו לדברים אחרים שנמכרים בחנות. לכן כדאי שתברר מה מטרת הזיכוי האם זה בונוס לעובד, או שיש מטרה למעסיק שילבש בגדים מסוימים בזמן העבודה.

בהצלחה.

מקורות:

בגמרא ב"מ עח, ב שאם נתנו לעני מנה כדי לקנות בו חלוק לא יקנה בו טלית משום שעביר על דעתו של בעל הבית. וכתב בשו"ת חוות יאיר סימן רלב שעני ששלחו לו יין לקידוש ורוצה העני לקנות יין מכספו האם מותר לו לשנות ולקחת את היין מהעשיר למטרות אחרות. והשיב החוות יאיר שאם יש הקפדה בדבר ורוצה שיקדש ביין ששולח לו, או שרוצה שיקנה במעות דווקא יין לקידוש, אסור לעני לשנות מהמתנה של העני. אבל אם אין הקפדה בדבר, והעשיר מפרש למטרה מסוימת כדי לכבד את העני, מותר לעני להשתמש בו לדברים אחרים, עכ"ד. ולפ"ז עובד שמקבל זכות קנייה אם מקפידים שיקנה דווקא דברים מסוימים, אסור לו לקנות דברים אחרים. ואם אין הקפדה בדבר ולכן מותר לקנות דברים אחרים.

 

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל