לתרומות לחץ כאן

שכר תיווך על עסקה מתגלגלת

שאלה:

אדם העובד לשמור על חולים בלילות בד"כ בבתי חולים. הוא מקבל עבודות דרך מתווכים המפרסמים עצמם בבתי חולים ובשאר מקומות. וגם פעמים מקבל מתוך שהוא עצמו פרסם מודעות אישיות על תפקידו. קיבל עבודה לשמור על חולה ממתווך בבית חולים המשפחה הייתה פונה למתווך לבקש ותו והוא היה מגיע. במשך הזמן המשפחה גילתה את המודעה שלו ופנתה איליו ישירות ואמרה לו שהיא לא ידעה שהוא גם מפרסם באופן אישי והיו רוצים לקחת אותו אישי- בפרטי. {כמובן שיש הפרש כספי שכמעט 50% יותר כאשר זה דרך מתווך} שאלתו האם מותר לו לעשות כן? מאחר וסוף כל סוף המשפחה שרוצה אותו הגיע אליו דרך המתווך. {גם לו אישית יותר כדאי לעבוד ישירות ולא דרך המתווך שכרו דרך המתווך פחות משמעותיים ממה שהוא מקבל ישירות מהקליינטים שבאים אליו ישיר.} דבר נוסף הוא לא חתם עם המתווך על שום וזה בכתב המחייב אותו במשהו!!! האם זה מותר לעבוד אצל אותה משפחה או שצריך להמשיך דרך המתווך?

תשובה:

שלום וברכה,

מתווך שתיווך בין הפועל למשפחה ואח"כ המשפחה הכירה אותו ורוצים ממנו עבודות נוספות יכולים לגשת אליו בצורה פרטית ולא חייבים לגשת דרך התיווך, אלא אם כן היה תנאי העבודות בהמשך יבואו דרכו. ולכן כאן שהמשפחה רוצה אותו לימים נוספים יכולה לגשת אליו ואין צורך לגשת למתווך. במקרה שלך שאתה פירסמת באופן אישי והם גם הגיעו באופן אישי מהפירסומת שלך, ודאי שזוהי סיבה נוספת שהם יכולים להזמין אותך אישית ולא להגיע דרך מתווך.

בהצלחה.

מקורות:

בכל תיווך החיוב לשלם לתיווך הוא על העסקה הראשונה שהמתווך חיבר בין הצדדים אבל על המשך עיסקאות שנעשה אח"כ אין חובת תשלומי תיווך. [אא"כ היה הסכם על כך]. ולכן המשפחה שקיבלה מידע מהמתווך צריכים לשלם רק על העסקה הראשונה שקיבלו ממנו, אבל אם רוצים ימים נוספים יכולים לגשת באופן פרטי לפועל. 

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל