לתרומות לחץ כאן

בגידה – אם מותר לחזור ולהתחתן עם האישה

שאלה:

אני גרוש טרי ונודע לי שגרושתי ניהלה רומן עם גבר נשוי ,הקשר התחיל ביניהם לפני שהתגרשנו ,היא טוענת שיחסי אישות לא היה ביניהם בזמן שהיינו נשואים ,אך כן היה קשר , האם היא מותרת לי ?

תשובה:

שלום רב,

אם היא מכחישה שלא היה ביניהם יחסי אישות היא מותרת לך. בשו"ע אבן העזר סי' יא הובאו כמה שיטות בראשונים באלו אופנים אישה שראו אצלה מעשה כיעור נאסרת לבעלה או שאינה נאסרת לבעלה והאם ומתי היא נאסרת לבועל (כמובן רק כאשר יש מעשה כיעור עם אותו אדם ולא אם יש עדות ברורה או שהיא מודה שאז ודאי היא אסורה לו). ויש הבדל בין איסור לבעל או איסור לבועל לפי שיטות מסויימות, אבל גם אם נניח שההגדרה שלך היא עתה כמו הבועל ולא כמו הבעל משום שבחלוקה בין הבעל לבועל ההגדרה היא האם יש מספיק ראיות או עובדות שיש בהן כדי להוציאה מבעלה או לאוס לכתחילה לבועל. ולאחר שהתגרשתם המעמד הוא לא "להוציאה" מבעלה אלא לאסור אותה לכתחילה לבעלה (ראה שם בפתחי תשובה שהביא נידון מה קורה עם הבועל התחתן איתה).

אולם בכל אופן, זה רק כאשר יש ראיות ברורות למעשה כיעור ו'קלא דלא פסיק' שזה לא נראה לי הסיטואציה. לכן כל עוד היא מחכישה שלא הגיעו ליחסי אישות היא לא נאסרת ואתם יכולים לחזור ולהינשא. ראה עוד בשו"ת חתם סופר אבה"ע סי' ק' וחזו"א בכרך החדש סי' ק.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל