לתרומות לחץ כאן

פגישה מעורבת עם חברים חילוניים

שאלה:

שלום..
יש לי כמה חברות מהבית ספר שהן מסורתיות/לא דתיות.. בעבר לא הייתי דתיה חזקה אך התחזקתי מאז חיצונית ופנימית, לא בכל אך על פי הקצב שלי.
מדי כמה חודשים אנחנו נפגשות, ואמנם אנחנו די רחקות ביום יום אבל היציאות מחזיקות את הקשר. מאוד חשוב לי חברה ויציאות ובגלל ההתחזקות מצאתי את עצמי די לבד, חוץ מלהיפגש איתן מדי פעם. לא הצלחתי עדיין למצוא חברות דתיות שמתאימות לי לצערי, אפילו כשניסיתי להשתלב במסגרת תורנית..
ביום בעצמאות הן רוצות להיפגש לעל האש וחלק מביאות את החברים שלהן שאני מכירה כבר מהעבר. אני יודעת שיש בכך בעיה פגישה כזו מעורבת, מצד שני מאוד קשה לי להיות לבד ואני לא רוצה להיות בבית. אני לא מספיק קרובה אליהן כדי לבקש שלא יביאו את החברים.. כי הן הרוב..
מה עלי לעשות? נהגתי לצאת איתן בנסיבות כאלה גם לאחר ההתחזקות אבל אני מבינה שיש בכך בעיה. ובפעמים שלא הייתי באה הרגשתי מנותקת ולבד..
האם אוכל לפגוש אותן ולשמור על צניעות מול הבנים? תודה

תשובה:

שלום וברכה

קראתי את שאלתך בתשומת לב, והאמת היא, שאת היא היחידה שיכולה להשיב עליה… שכן ברור הדבר שמפגש כזה אינו מוצלח בכלל, גם בגלל הבנים, ובכלל כן הגיע הזמן למצוא חברה דתית תומכת ולא להיות תלויים בחברה החילונית מהעבר, חברה הוא גורם משפיע מאוד, ואם רוצים להתחזק חשוב להמצא בחברה תומכת דתית. אמנם רק את יודעת למה את מסוגלת עכשיו, מה יחליש אותך ומה אדרבה יתן לך כח, בענין זה תבחני את עצמך, ומה שתחליטי שיהיה לאובה ולברכה ותזכי להמשיך בדרכך הטובה לעלות ולהתעלות עוד ועוד.

ברכה והצלחה.

הצטרף לדיון

תגובה 1

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל