לתרומות לחץ כאן

דמי תיווך כשדיברנו עם הבעלים תחילה

שאלה:

לפני חצי שנה התעניינו בדירה למכירה, וכשהתקשרנו לבעל הדירה הוא נתן לנו את כל הפרטים בטלפון, ובעקבות כך החלטנו לוותר על הדירה בעיקר בגלל המחיר הגבוה, מבלי לראות אותה.
כעבור כמה חודשים הלכנו לראות דירה אחרת עם מתווך, ובאותה הזדמנות הוא הציע לנו לראות דירה נוספת וזו היתה במקרה אותה דירה שדיברנו עם הבעלים שלה כמה חודשים קודם לכן כשאז עוד לא הייתה בתיווך.
הלכנו לראות אותה וויתרנו עליה שוב בגלל המחיר הגבוה ובגלל סיבה נוספת שקשורה למבנה הדירה.
עברו חודשיים, והנה אנו רואים שלט על אותה דירה, הפעם שוב בלי תיווך. היות שגם הבעלים עדין לא מכרו את הדירה, וגם אנחנו עוד לא מצאנו דירה, חשבנו בכל זאת לנסות עכשיו על אף המחיר הגבוה, היות שהתווסף לנו מקור מימוני שלא היה לנו בעבר.
יש לציין שבאתר יד2 הדירה מופיעה עדיין עם אותו מתווך מלפני חודשיים (השלט החדש על הדירה עצמה הוא של הבעלים לא של המתווך).
אם נלך שוב לראות את הדירה הפעם ישירות דרך הבעלים, במקרה ונקנה את הדירה, האם נצטרך לשלם לאותו מתווך מלפני חצי שנה דמי תיווך ?

תשובה:

שלום וברכה,

אם היה לכם את המידע של הדירה לפני הצעת המתווך, והמתווך לא פעל בקניית הדירה [לא הוזיל במחיר או שהצליח להוביל אותכם לקנות] אלא אתם קניתם על דעתכם אחר זמן, במקרה זה אין חובת תשלומי תיווך.

בהצלחה.

מקורות:

מתווך זכאי לתשלומי תיווך רק אם הציע את ההצעה או שפעל בעסקה, אבל אם הייתה לכם ידיעה לפני שהמתווך הודיע לכם על הדירה, והמתווך לא פעל בעת העסקה לא מגיע לו דמי תיווך.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל