לתרומות לחץ כאן

שיתוף בעניני הכספים בבית בין בני הזוג

שאלה:

שלום וברכה! רציתי לשאול שאלה. בעלי אדם ירא שמים ומאד מקפיד שלא להכנס לחובות .אני בטבעי פחות חסכנית,כל כרטיסי האשראי אצל בעלי הוא מפחד שאבזבז אבל בשביל ההרגשה אני רוצה שיהיה לי לפחות כרטיס אחד,אבל בעלי לא רוצה,אמרתי לו שלא אבזבז ללא ידיעתו, האם מותר לי שיהיה לי ללא רצונו? (בכרטיס יש כסף שנכנס ממשכורת שאני עובדת)

תשובה:

שלום וברכה

בודאי לעשות דברים שלא בידיעת בן הזוג בענינים כספיים זה דבר לא תקין, במיוחד שהוא יכול מיד לראות זאת בחשבון הבנק ולהרגיש נבגד מאוד… יחד עם זה יש להגיע לסוג של הידברות ביניכם, גם ההחרמה הזו היא מצב לא תקין. צריך להיות שקיפות מה מוציאים על מה מוציאים, אבל הכל בשותפות ולא שהבעל שולט כביכול בכסף ונותן "קיצבה" לאשה. לכן משהו כאן בכל השיח סביב הכסף אינו תקין, צריך לדבר על זה, להסביר את הכאב שמאחורי הדברים, ולא רק להתדיין על הכסף כן אבזבז לא אבזבז, וכאשר יובן הצורך היסודי תגיעו בעז"ה להבנות. אגב יש לי גיס שבאופן עקרוני אינו מחזיק בכלל כרטיס אשראי, כי אכן זה דבר מאוד מסוכן…

בהצלחה רבה וחיים טובים מאושרים ושמחים.

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. אני למדתי בדרך הקשה את מה שהגיס של הרב ידע מראש. היו לי כרטיסים שהייתי ”מעביר” כל פעם שלא היה לי כסף וכל חודש הייתי משלם סכום קטן וקונה בסכום גדול כך שזה התגלגל והצטבר עד שיום א’ זה התפוצץ ונאלצתי להגיע להסדרים שהשאיר אותי בחובות ונרשם לזכותי ”חדל פרעון”

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל