לתרומות לחץ כאן

תשלום ועד הבית עבור דירת סטודיו

שאלה:

לכבוד הרבנים הנכבדים שליט"א חברי ביה"ד
שלום וברכה
ברוצני לשאול .יש לי דירת סטודיו בחניית הבניין שלי .ולפני הרבה שנים שאלתי רב האם צריכים לשלם ועד הבית על דירה זו והוא פסק שהיות והם לא נהנים מכל צרכי הבניין הם לא צריכים לשלם חוץ מחלקם היחסי בניקוי חדר האשפה.
בזמנו שילמנו על ניקיון הבניין סכום ממש מועט נ"ל באזור ה300 ש"ח או פחות ולכן עשיתי חשבון שאם נחלק את זה ל5 קומות הבניין + חדר האשפה זה יצא בערך 50 ש"ח תשלום למנקה על חדר האשפה{מישהו טען לי שעל חדר אשפה לוקחים יותר כי הוא מלוכלך מאוד אבל זה לא א נראה לי כי המנקה היה עובר רק קצת על הריצפה ולא מנקה את הפחים} ונחלק את זה ל8 דיירי הבניין יצא שדירת הסטודיו צריכים לשלם בערך 6 או 7 ש"ח. והיות שגם בזמן שאני לא ועד הבית אני משמש כרוח החיה של הבניין לכן חשבתי שעל כזה סכום בטח השכנים מוחלים ואין טעם לבקש מהדייר 7 ש"ח (למרות שאולי אפשר לגבות ממנו איזה סכום פעם בשנה. אך לא חשבתי ע"ז בזמנו).
לפני כמה שנים אני לא זוכר בדיוק כמה לקחנו מנקה חדש שלוקח הרבה יותר כסף בערך 550 ש"ח .שאז כבר יוצא החלק של ועד הבית בחדר אשפה בערך 12 ש"ח לחודש סכום שכבר אפשר לגבות. אך היות והרבה שנים לא גבינו מהדירת סטודיו לא חזרתי שיש שינוי וצריך לגבות.
ושאלתי כעת האם צריכים לשלם כעת על כל השנים שלא שילמו בין על השנים שזה היה מעט כסף כ7 ש"ח לחודש ובין על השנים היותר מאוחרות שזה כבר היה כ12 ש"ח לחודש וא"כ האם התשלום מוטל עלי וכמה לשלם?
אציין שבשנה האחרונה כבר התחלנו לגבות מהדירים של הדירת סטודיו.
בברכה ובתודה

תשובה:

שלום וברכה,

הדייר של הדירת סטודיו צריך לשלם עבור כל החודשים שלא שילם. ואם לא הייתה מחילה מצד השכנים אין סמכות לועד הבית למחול לשכן אחד ללא ידיעת השכנים.

בהצלחה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל