לתרומות לחץ כאן

מישהו רוצה להתחתן עם מישהי לא מתאים מה אומרים?

שאלה:

בס"ד

שלום לכבוד הרב שליט"א

מישהו שניסה לצאת עם אשה והיה לי דברים לעזור אותם, והתגלה שמידותיה של אותה אשה לא מתאימה לו. אולם הוא שם לב בנקודה אחרת את יופיה, אבל היא לא התנהגה אתו יפה כלל פעם שכבר היו יוצאים.

ובכבוד גדול עזרתי כמה שהיה אפשר עד שאמרתי חוות דעת אמיתי שאינה מתאימה וזמן להמשיך קדימה, והאיש היה מאוד בשיגעון בדבר אחד אצלה, ואפילו אמרתי שזה אינו בריא וכדאי להתייעץ עם מומחה בתחום פסיכולוג כי כשהבחורה אינה מעוניינת זהו מנתקים קשר ויש להמשיך והיא תמשיך גם לדרכה.

השאיר לי הודעה שסוף סוף היא עשתה שלום עמו ועכשיו הכל בסדר וכו' כידוע בסגנון חלום לב אנשים, אבל ראינו יוסדות בעיתיות אצלה וגם אצלו, אבל שלה יותר חמור. ואמר שאז עכשיו הכל יהיה בסדר ומתכוונים (לפי אמרו, כי ממנה לא שמענו מילה, וזה יכול להיות חלום לבו) להתחתן לא כ"כ בקרוב אבל זאת הכוונה.

מ"מ אינני יודע מה להשיב כי חנופה ושקר רחוק ממני ואני חושב שטעות להמשיך, מ"מ החיים שלו ואני מקווה שהכל יצליח, אבל כואב לראות אנשים הולכים בדרך לא מוצלח … ובאמת רצוני לומר אינני מסכים מ"מ הכל יהיה רק טוב, אבל מצד השני זה יכול להיות חזק לשמוע שלא כל אנשים מוכנים בעת שמחה לשמוע תשובה כזאת ושמא יהיה הרגשה לא טובה עמי.

מ"מ לא אוכל לברך מה שאינני רואה שיש ברכה.

עד כאן טוב השקט אבל אולי אם יעבור הזמן ויהיה בשקט יותר מידי שיכול גם לגרם איזה שהוא הרגשה. לכן אולי "הצלחה" ביטוי המתאים כאן, ורק לא רוצה אם יצליח שיחשוב שברכת הרב איננה פועלת שהרי אמר הצלחה, מ"מ כוונתי אינה לברכה אלה גדר תפילה שאם כך יעשה שיצליח.

מה הנכון בזה?

תשובה:

שלום וברכה

תכתוב לו שכיון שהיה כל כך הרבה בעיות וזה דבר מורכב מאוד, כדאי להתייעץ עם אדם שמומחה לשלום בית, כדי שחלילה לא יהיו בעיות בעתיד. הוא גם יבין את דעתך, גם אתה לא מאריך בדברים, גם לא אמרת שזה גרוע רק יעצת להתייעץ, וזה הכי טוב.

בשורות טובות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל