לתרומות לחץ כאן

שינוי חוק הגיור

שאלה:

שלום לכבוד הרב שליט"א

אני לא מכיר כל הפרטים של הדבר לגבי מה השר כהנא רוצה לעשות, מ"מ דבר גרוע ואין שום גדול שמסכים לזה וזה מאפשר כמה תקלות. וגיור למי שרוצה לגייר להיות יהודי שומר תורה ומצות ואינני מבין סברה של אנשים אלו שלפי דעתם פתרון לביעה של אינם יהודים בארץ היא להקל יותר מדי בגיור כמו רפורמים שאז לא יהיה חתונה מעורב שאסור לפי התורה.

וטעות בידם שראשון מימתי אסור לגוים לגור בארץ? הלא הלכה שגר תושב שמקבל ז' מצות בני נוח מותר לו לגור שם? ואז מה הבעיה של נכרי שגר בארץ?

לפי דעתם הבעיה שיהודים שאינם דתיים מתחתנים איתם, ומה פתרון להם? לפתוח הדלת ולקבל כולם כיהודים, אבל זה טעות קודם כי אינם רוצים להתגייר לקיים מצוה אלא שזה טוב להם לסיבות אחרות כמו חתנות, אזרחות וכדומה וגיור בלי לקבל עול מלכות שים ומצות אינה גיור פשוט.

ולומר שבעיה שיתחתנו איתם ולכן לגייר אותם כפתרון טעות כי, הפתרון אמיתי הוא לעשות תשובה! ולשמור מה שכתוב בתורה שאסור להתחתן עם נכרים. פשוט כזה.

להפוך גוי שליהודי כביכול רק כדי להתיר עריות?! אוי ואוי.

זה גם לא מסורת שלנו שאנו לא מחזים אחרי נכרים להבעירם מדתם להיות יהודי, זה ועות ממש ואין מצוה בזה. מה שצריך זה להדריך לנכרי לשמור ז' מצות שליהם, ואם מישהו בעצמו ירצה להיות יהודי ויעשה חקירה שלו מה יהדות, מה עושים ואם מתאים לו אז שיפנה לבית דין לתהליך גיור ואז מצוה, אבל לחזור על אנשים לגיירם לא שמענו.

אף שזכות להם לתגייר וייחשב כדבר יותר טוב עד כדי שמזכים אדם שלא בפניו כמו מקר השל גר קטן, מ"מ בגדול שיש דעת הוא שצריך לבחור את זה, וגם לא יפה לכפות להם כי מסתם כל עוד שיקיימו ז' מצות שליהם הם נחשבים צדיקים בתוך כלל בני נוח ויש להם גן עדן, והגיור זה דבר שבא אחרי חישוב וחשבון נפש גדול של האדם אם רוצה להיכנס לברית עם השם, ואני חוזר ואומר ברית עם ה', לא מפני ידידות אזרחות חתנות.

ה' ישמרנו!

תשובה:

רבי יוסף ידידי היקר שבארה"ב, היטבת להביע את כאבם של גדולי ישראל מפירצת הגיור, עלה והצלח. מה לעשות, יהודים עמי הארץ אינם מבינים שהתורה מסורה לנו מסיני וזאת התורה לא תהא מוחלפת וכו', הם חושבים שיש להתאים את התורה לאוירה המנשבת ולפי ראי התקופה… ה' ירחמנו. 

שבת שלום.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל