לתרומות לחץ כאן

תבשיל פרווה בסיר בשרי – לאוכלו עם חלב

שאלה:

שלום כבוד הרב. בימי שישי אני נוהג להכין סלטים מבושלים כמו חומוס, גזר, סלק וכדו' והמשפחה במהלך השבוע אוכלת את הסלטים גם בארוחות בשריות וגם בארוחות חלביות בבית אין לי כלים פרווה ולכן אני מבשל את הסלטים לרוב בכלי בשרי משום שהסעודה הראשונה היא בשרית, הרבה מהפעמים מדובר בכלי שבשלתי בו בשר בלילה של חמישי ובבוקר כשהוא מוכן אני מעביר אותו לכלי אחר כדי לפנות לעצמי כלים להמשך הבישולים לאחרונה נודע לי על עניין של נ"ט בר נ"ט שיש בזה בעיות ורציתי לדעת אם מה שאני נוהג זה בסדר או לא? (יש לי בעיה לבשל את הסלטים בכלי מיוחד בגלל כמויות הבישולים לכל שבת וגם לבשל פעמיים כל סלט אחד בכלי בשרי ואחד בכלי חלבי זה דורש ממני הרבה עבודה, זמן, גז, ולחץ לקראת שבת) תודה רבה

תשובה:

שלום וברכה

עיקר הבעיה היא בדברים חריפים, שבזה יש שתי חומרות, 1, שגם אם הכלי אינו בן יומו הוא נעשה בן יומו להרבה פוסקים ובני אשכנז החמירו בזה, אם אני מבין נכון אתה אשכנזי, 2, שהטעם נעשה עיקרי כטעם ראשון ולא כנ"ט בר נ"ט.

לכן, ככל שאתה חותך בצל בסכין בשרי וכדומה, אין לאכול עם חלבי!

לגבי דבר שאינו חריף, רק בישלת אותו בכלי בשרי, לבני ספרד גם אם הכלי בן יומו מותר בדיעבד לאכול עם חלבי, אבל לבני אשכנז, ככל שהכלי הוא בן יומו, כלומר השתמשת בו לבשר ב24 שעות האחרונות, אין לאכול עם חלבי אפילו בדיעבד! כאשר הכלי אינו בן יומו, וזה לא נעשה כדי לאוכלו עם חלבי, אלא שאם נשאר אוכלים עם חלבי, יש להקל גם לבני אשכנז.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל