לתרומות לחץ כאן

בידוד עפ"י משרד הבריאות

שאלה:

שלום וברכה!
עפ"י הנחיות משרד הבריאות (כפי הידוע לי) אדם בעל תו ירוק, גם אם יש בביתו חולה קורונה, אם עושה בדיקה שלילית, יכול להסתובב בחוץ (עפ"י שאנו רואים בעליל שהחיסונים רבות פעמים לא מועילים לזן הנ"ל של הנגיף) אם כן, אם אנחנו מחמירים בחיי נפש, צריכים אולי להורות לציבור, שאעפ"כ שלא מחוייבים בבידוד, ישארו בבידוד, עפ"י הנחיות הרבנים. ואם אין צורך בכך, א"כ אדם לצורך המשל שיש לו נוגדנים לקורונה, ולא עשה חיסון, ומכיון שכן אין לו תו ירוק, ויש בביתו חולה קורונה, ועשה בדיקה ויצא שלילי, אע"פ שעל פי משרד הבריאות חייב בידוד, יוכל להסתובב בחוץ.

השאלה בעצם, אם אנו רואים שהנחיות משרד הבריאות, בחלק מהמקרים לא הגיוניות, מדוע צריך לשמור אותם (אין כוונתי שיהיה אנדרלמוסיה, אלא הוראה פרטית לאדם בעל שיקול דעת)

תשובה:

שלום וברכה

לטעמי, כיון שקשה לנו לדעת באמת מה נכון לעשות, מצד אחד הגיוני להתבודד, מצד שני בזן האומיקרון שומעים הרבה פחות על חולים קשים, וההחיסונים ודאי מועילים להפחית מחומרת המחלה, הדבר היחיד שנוכל לעשות כדי באמת שלא יהיה סתם איש הישר בעיני וכו', זה להשמע להוראות ולנהוג על פיהן. בדרך זו, אדם יכול לדעת שהוא עשה את המוטל עליו ואינו צריך לחשוש מהנזקים. כשכל אחד עושה את הישר בעיניו, זה בודאי יביא לנזק.

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. ישר כח,

    על דרך כלל, אני ודאי מסכים, שא"א להיות כל איש הישר בעיניו, ולכן שאלתי על אדם רציני ובר דעת, להשאירו בבידוד למשך עשרה ימים, הפסד פרנסה, ביטול תורה ותפילה, ועוד מרעין בישין אחרים, רק משום שלא יהיה 'לא פלוג', אני חושב שזה אינו סביר

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל