לתרומות לחץ כאן

חיסון קורונה לילדים

שאלה:

מלבד הרב קנייבסקי, יש עוד מורי הוראה שפרסמו דעתם ביחס לחיסוני קורונה לילדים?

תשובה:

שלום וברכה

אינני בקי כל כך במכתבים המתפרסמים, אני באופן אישי חיסנתי את בני בן ה-9 השבוע, אני חושב שזה חשוב. הן מצד הסביבה שעלולה להחשף אליו במידה ויהיה נשא של קורונה, הן מצד התופעות של פוסט קורונה המתפרסמות עתה יותר ויותר, מתברר שמחלה זו עשויה להיות מסוכנת גם לילדים.

אני מבקש מכל המגיבים הקבועים מכחישי הקורונה והחיסונים, לא להגיב לתשובה זו, זו דעתי, הבעתי אותה וזהו.

שבת שלום.

הצטרף לדיון

6 תגובות

 1. אני לא מכחיש שקורונה גרמה תמותה יותר גדולה משפעת.
  1 אם נקבל את הנתון שיש כמה רופאים קונבנציונלים שמסתייגים מהחיסון וחוששים שיגרום לפגיעות קשות, האם יש מקור הלכתי שהולכים אחר הרוב שבעד החיסון?
  ראיתי כן שו"ת שבות יעקב, תשובות והנהגות והרב יצחק זילברשטין, אבל דבריהם מסברא ללא ראיות.
  2 האם יש משקל הלכתי לכך שארגוני הבריאות והממשלות מצדדים בחיסון? הרב זילברשטין כתב כן, אבל גם בזה השאלה האם זו אומדנא או הלכה.
  3 מה העצה כשיש חילוקי הורים בנושא?

 2. 1. השאלה שלך שגויה באופן עקרוני, אתה יוצא מנקודת הנחה שיש מושג של שב ואל תעשה ואז אתה אומר, מי אמר שהולכים אחר הרוב. האמת לא כך! בודאי לא עכשיו. השאלה היא האם לחשוף את הילד לקורונה או לחשוף אותו לחיסון! לא משנה מה תחליט אתה אקטיבי, שלחת אותו מהבית לא מחוסן חשפת אותו לקורונה, מה עדיף? ממילא כיון שבשני המקרים אתה אקטיבי וכל השאלה מה מסוכן יותר, ברור שחוות דעת רוב ככל הרופאים, כל מתווי המדיניות בעולם, היא העדיפה.
  2. כל הרופאים העוסקים בנושא בכל העולם מעודדים חיסונים, הרופאים שמתנגדים מחולקים לשתי קבוצות: א. כאלו שבאופן כללי בעד טבעונות וכו', שיש לנו ויכוח כללי עם הראייה הרפואית שלהם שאינה מוכחת מחקרית בלשון המעטה ורבים חללים הפילה. ב. כאלו שאינם עוסקים בענין, הם מבינים בדיוק כמוני וכמוך, וההבנה הכללית שלהם ברפואה אינה קשור לנושא. כך שמלבד מה שמדובר במיעוט מבוטל, כמה מאות אנשי רפואה זוטרים ברובם מכל העולם, מול מאות אלפי אנשי רפואה אחרים ויותר, הם גם לא רלוונטים.
  3. יש גם מציאות לנגד העיניים! אנחנו כבר מתקרבים ל10 מליון איש שמתו!!! התופעות לואי שידועות מהחיסון זניחות לגמרי, ואין הגיון רפואי ידוע לנזק עתידי כל שהוא, החיסון מתנדף מהגוף, ואין סיבה ואין הגיון לשום נזק. אז בנושא של פיקוח נפש צריך גם קצת להפעיל את הראש ולקבל החלטות.
  כשיש ויכוח בין בני זוג, הנכון ביותר הוא לקבל דעת תורה מרב שמקובל עליכם. וחובה לבחור רב שכל עיסוקו בש"ס ופוסקים והוא מקובל כתלמיד חכם ידוע, כל "רב" שעוסק במיסטיקה רפואה טבעונית תפילות באמצע הלילה בקבר פלוני וכו', אינו רלוונטי לשום דבר.
  זה כל מה שיש לי לומר בנושא, לכן גם אין טעם להרבות תגובות בענין זה, כי באמת אין לי מה להוסיף.
  שבת שלום ובריאות איתנה לכולנו.
  נ.ב. גם כל הפייק ידיעות וסטטיסטיקות ועדויות על נזקים מיותר כאן. איני כותב זאת לך כמובן אלא לכל הבאים אחריך שכבר באו כאן וכתבו וזה מיותר.

 3. נו באמת, אנחנו מדברים על גורמים רבים מאוד מכל העולם, מומחים בין לאומיים שהיית משלם סך רב על חוות דעתם בכל נושא רפואי…
  עכ"פ חשוב לקורא את הנקודה הראשונה שכתבתי שהיא משמעותית, אין בענין זה שב ואל תעשה, אתה בוחר אם לחשוף אקטיבי את הילד ואת סביבתו לקורונה או לחיסון!

 4. כאשר פוסקי הלכה נדרשים להכריע בסוגיה כזו, שכל צד מפיץ ידיעות ו"ססטיסטיקות" שתומכות בדעתו, כיצד הם מבררים מה עובדות ומה פייק?
  כדי ללמוד את כל המידע המקצועי בענין, או כדי לראיין המוני אנשים על חוויות הקורונה והחיסונים צריך להשקיע שעות. מן הסתם לפוסקי ההלכה אין זמן לזה. אז איך הם בוחרים למי להאמין?
  כלומר, האם הרב קנייבסקי הסתפק בשיחה עם מומחה משרד הבריאות? או שהוא דיבר גם עם אחד מראשי המתנגדים?

 5. הוא מדבר בדרך כל עם כמה רפואים בכירים מבית החולים מעייני הישועה ומבני ברק, שהם יראי שמים ונאמנים לו ומבררים עבורו.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל