לתרומות לחץ כאן

תשלום כפול ברב קו בטעות ולא לשלם בפעם הבאה

שאלה:

בטעות העברתי פעמיים את הרב קו באוטובוס וירד כפל חיובים, השאלה אם מותר לי ליסוע בפעם הבאה ללא תיקוף על סמך התשלום הכפול בפעם הקודמת? (לגבי העניין שפורסם שהנהג מקבל בונוס על מס’ תיקופים ומעלה אני יכולה להקפיד לעלות על אוטובוס של נהג שאינו מבני ברית)

תשובה:

שלום וברכה,

מצד ההלכה מותר לעלות לאוטובוס בפעם השנייה ולא לשלם, כיון שהם חייבים לך כסף. הבעיה שיש בדבר שאם יתפסו אותך שעלית ללא תשלום יש בדבר משום חילול השם.

אין הבדל אם עולים לנהג יהודי או גוי, מותר לעלות אם חייבים לך נסיעה, הנהג מקבל כמה אגורות על כל תיקוף שזה שכר מהחברה ולא מהנוסע, וגם זה ממש מזערי.

בהצלחה.

הצטרף לדיון

3 תגובות

  1. שלו' וברכה לרב ולשואל,
    בעז"ה ניתן להתקשר למוקד חברת האוטובוסים בה נסע לומר שם לנציג בתחום הרב קו שתוקף לו פעם נוספת הם בודקים את נכונות הדבר על פי בקשת פרטים ומשמוצאים שכך היה הם מזכים בקופון החזר.

  2. יש משהו שכדאי לדעת,והדבר נאמר ע"י מקור מוסמך-יהודי שעובד כנהג אוטובוס.
    משרד התחבורה משלם לחברת האוטובוסים על כל תיקוף של הרב קו.
    אם למשל האוטובוס נסע ריק לגמרי,משרד התחבורה משלם סכום כללי על הנסיעה, ובנוסף, סכום מסויים על על תיקוף ותיקוף של הרב קו.

  3. אני הבנתי שמשרד התחבורה משלם לחברה לפי מספר נסיעות, ונותן תמריצים לחברה שאם יהיו סכום של תיקופים יקבלו תוספת בונוס. ולא כל חודש החברה מקבלת את הבונוסים. ולכן החוב הוא למשרד התחבורה ולא לחברה עצמה. והלקוח שלא שילם מנע מהם לקבל את הבונוס אבל לא מנע מהם מלקבל את התשלום עבור הנסיעה עצמה. ולכן לקוח שלא שילם החוב תמיד מול משרד התחבורה ולא לנהג ולא לחברה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל