לתרומות לחץ כאן

מה עושים עם אחות שלא מכבדת את ההורים?

שאלה:

יש לי אחות שלא נוהגת בכבוד הורי,בפרט באמא שלנו.
זה כואב לי. מה לעשות?
דיבורים על ליבה לא עוזרים.
בעיקר מפריע לי שהיא מתנהגת כ״תלמיד חכם״במופגן. מחפשת שיעורי גמרא למרות להסברתי לה שאלו שיעורים שמתאים לנפש גברים ולא מתקנים אותנו כנשים. היא וכחנית וצינית.
אנחנו בדירה של ההורים(רווקות מאוחרת)
היא מתנהגת כאילו הבית שלה. מחליטה איפה ישב מה ולאמא שלי אין מילה.
המצב לא נעים בכלל.

(שלחתי שוב כי הייתה טעות במייל)

תשובה:

שלום וברכה

השאלה שלך מאוד כואבת. ובאמת, לא לכל בעיה יש פתרון קסם… ראשית חובה לדעת, שזה לא אחריותך… כלומר, עם כל הרצון להיטיב, את באמת לא שולטת ולא מופקדת על התנהגותה, זה כבר מוריד לחץ… אין לך חובה להתווכח איתה, ובודאי לא לגבי מה שאינו נוגע אליך, כמו לימודי הגמרא שלה.

בנוגע לביזיון האם, יש לדעתי להסביר בתקיפות אמנם בעדינות, אבל באופן בלתי מתפשר, שההתנהגות הזו אינה מקובלת. כלומר, כל מעשה שניכר בו חוסר הכבוד, יש לומר לה, שלמרות הרצון לבוא לקראתה, כיון שהרצון הובע באופן שאינו הולם הוא לא יקויים! כלומר היא צריכה להתרגל שאם היא רוצה שמשהו יתרחש בבית, היא צריכה להביע רצון זה באופן מכבד, לאמא ולאחות ולכולם. בכל פעם שהחא תביע רצון באופן שאינו הולם, זה יהיה המשפט: האמת הרצון שלך מובן והגיוני, אבל לא נתחשב בו בגלל האופן שבו הוא הובע. ולא להבהל, היא בתחילה תזעם, ותשלח את חיצי לשונה שאני מבין שהיא חזקה בזה, לא נבהלים, עוד ועוד וזה יעם. אז שוב, בלי לחץ, זה לא באחריותך, כן באסרטיביות, אבל רק במה שנוגע לאיכות החיים שלכם, כל מה שנוגע לחייה האישיים שלה, להרפות מזה.

בשורות טובות, זיווגים טובים והגונים במהרה, ושבת שלום.

הצטרף לדיון

תגובה 1

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל