לתרומות לחץ כאן

המבט על נסיונות בעולם הזה

שאלה:

נתקלתי במידע הזה, האם זה נכון? כי אני יודע שהרבנות האורתודוקסית מכלילה כל יחסים בין שני גברים אבל אז נתקלתי בזה:
"לרבני היהדות הקונסרבטיבית (מסורתית) דעה מתירנית בנושא מזו של היהדות האורתודוקסית. לפיהם איסור משכב זכר מופנה רק אל מי שיש להם משיכה טבעית אל בני המין השני ומשום כך הם מצווים על פרייה ורבייה, לעומת זאת, גברים בעלי "נטיות הפוכות" הם חסרי יצר המשיכה לבני המין השני ועל כן אין טעם למנוע מהם לממש את משיכתם המינית. גישה זו לתמיכה גם בקרב רבנים קונסרבטיבים (מסורתיים) מישראל".

זה די מעניין כי באמת בתרבות יוון/רומא, גברים סטרייטים היו לפעמים מקיימים יחסים עם גברים רק כדי להשפיל אותם, אבל כאן מדובר על כאלה שבאמת יש להם "נטיות הפוכות" מלידה שאי אפשר לאלץ אותם בכוח, אני די מסכים עם זה אבל סתם רציתי לשאול מה הדעה שלכם בנושא.

כאילו אם גבר באמת לא נמשך לנשים בכלל מלידה אז למה שיהרוס לו ולאישה את החיים? אם הוא לא נמשך אליה שלא יחייה עם אישה אבל מצד שני אי אפשר לדכא אותו, גברים בעלי "נטיות הפוכות" היו מאז ומעולם, פשוט זה היה נושא שלא דיברו עליו כמו היום.

ו"נטיות הפוכות" אני מתכוון רק לגברים כאלה ולא שאר הסוגים, פשוט גברים שנמשכים לבני מינם.

תשובה:

שלום וברכה

אין ספק שעל פי הלכה מה שאסור אסור… אדם שאינו מסוגל לחיות עם אשה זה לא מתיר לו לחיות עם גבר כיון שהתורה אוסרת זאת באיסור חמור. ולגבי שאלתך שזה מדכא אותו, אכן לכל אדם יש בעולם הזה נסיונות למי יותר ולמי פחות, וחובתנו לעמוד בכל הנסיונות. באותה מידה, אדם בריא שפשוט לא מוצא לעצמו אשה כלבבו והוא נותר רווק שנים ארוכות, וכי נתיר לו לחיות עם אשה שלא במסגרת נישואין כדי שלא לדכא אותו… ודאי שלא! אדם כזה צריך לדעת שאכן זה הנסיון שניתן לו מאת הבורא, וזה התיקון שלו בעולם הזה להתמודד עם הנטיות הפוכות שלו, ועליו לעמוד בכך בגבורה. מי שבוחר לומר שיש לו "גישה אחרת לענין", יש לו גישה אחרת לכל המושג דת ולכל המושג של תורה מן השמים… שכן התורה שניתנה לנו מאת הבורא היא לא משהו שאנחנו יכולים לשנות בעצמנו או לקבל בו החלטות שונות מעבר למה שהבורא קבע, זו תורה אלוקית שיש לקיימה ללא כחל ושרק, מי שחושב אחרת מערער על עצם יסוד קבלת התורה ואמיתותה.

שנדע רק טוב.

הצטרף לדיון

תגובה 1

  1. יש לחדד: מי שלא נמשך לנשים יכול לא לשאת אישה. אבל עדיין משכב זכר אסור. כלומר – שישאר רווק ויקיים מצוות. רווק דתי.

    אם מישהו רק נמשך לבני מינו זה לא חטא. האהבה עצמה היא בכלל לא חטא. רק אסור לקיים יחסי מין ביחד – זה הכל.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל