לתרומות לחץ כאן

התחרט ללכת לקורס

שאלה:

שלום וברכה !
יש מישהו שמוסר קורסים (עבור תשלום כמובן)
הוא מגביל כל קורס ל – 15 משתתפים , התקשרתי אליו ואמרתי לו שאני מעוניין להשתתף הוא לקח פרטים שלי ורשם אותם ואמר לי שהוא משבץ אותי בקורס שיתחיל בעוד כחודש ,בנוסף הוא אמר לי שעליי לשלם סכום של 2000 ש"ח (עלות הקורס) אמרתי לו שאני אעביר לו בעז"ה ואעדכן אותו לאחר שהעברתי לו את הסכום הנדרש, עבר חודש ומאז שדיברתי איתו עוד לא הפקדתי את הסכום הנ"ל , הוא התקשר אליי יום לפני תחילת הקורס ואמר לי שמחר הקורס מתחיל ומה עם התשלום?! אמרתי לו שאני אתייעץ עם אשתי לגבי אופן העברת התשלום ואעדכן אותו , עוד באותו ערב לפני תחילת הקורס אשתי אמרה לי שהיא לא מעוניינת שאני אלך לקורס הנ"ל ,
יומיים אחרי שהתחיל הקורס הוא התקשר אליי בזעם ואמר מדוע לא הודעת לי שאתה לא מגיע לקורס ? אם היית מודיע הייתי מקבל מישהו אחר במקומך.
השאלה : 1) האם עליי לשלם לו משהו עבור ההפסד שבסוף לא הגעתי ?
2) במידה והוא לא תבע אותי לדין תורה ולא הזכיר מילה על תשלום פיצויי בשבילו , האם עליי לבוא מעצמי ובכל זאת לשלם לו משהו או שאולי נגיד שהוא מחל לי ?

תשובה:

שלום וברכה,

אם לא התחלת לשלם, אין כאן קניין כלל, ובמקרה כזה אם הקורס הפסיד פציינט אחר בגללך, אתה חייב לשלם לו. ועליו להוכיח שביטל פציינט אחר בגללך. אם לא ביטל מישהו אחר בגללך, אין חובה לשלם לו על הביטול כיון שלא היה כאן קניין ביניכם.

בהצלחה.

מקורות:

בשו"ע סימן ריש סימן שלג גבי שוכר פועל אם לא התחיל במלאכה וביטל את הפועל אין עליו אלא תרעומת. אבל אם הפועל הפסיד בגללו עבודה במקום אחר חייבים לשלם לו. וראה בערוך השלחן שכתב שהפועל חייב להוכיח שהפסיד עבודה במקום אחר. 

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל