לתרומות לחץ כאן

הבעל אברך והאשה עובדת..

שאלה:

בס"ד.
שלום,
רציתי לדעת מה המקור וההיתר ההלכתי לכך שאשה מפרנסת את בעלה האברך ועוד שלעיתים האשה עובדת בחברות היי טק וכו… כאשר גדרי שמירת הצניעות בין נשים לגברים במקום עלובים ביותר?
שאלתי מורה הוראה והוא אמר שהזמנים השתנו ואין ברירה אחרת (כביכול עת לעשות לה' הפרו תורתך) אולם אני רוצה היתר הלכתי ולא לסמוך על סברות אישיות.
תודה מראש.

תשובה:

שלום וברכה

ראשית לגבי שאלתך הראשונה, חשוב לציין, אין כל בעיה בכך שאדם מתפרנס ממלאכת אשתו והוא לומד תורה! נכון הדבר שהחובה לפרנס מוטלת על הבעל, אבל ככל ששניהם מסכימים מתוך רצון ואינטרס משותף שהבעל ילמד והאשה תפרנס אין בכך כל בעיה, להיפך, אשרי האשה העוסקת במלאכה כדי לקיים בית של תורה.

לגבי שמירת הצניעות, אכן יש להקפיד מאוד במקומות העבודה לעשות סייגים וגדרים, מאוד להשתדל למצוא מקום עבודה עם ציבור חרדי זה קיים גם בהיי טיק, היום מבינים זאת היטב ורוצים בכח עבודה החרדי ובאים לקראתם/ן. וכן באופן כללי שכל אשה תדע את ההבדל בין נימוס לבין ידידות, ותשמור על עצמה במקום העבודה. ואגב, יש נשים רבות שאכן מעדיפות עבודות אחרות שאינן כרוכות בבעיה הזו, יש מורות גננות מזכירות גרפיקאיות ועוד ועוד.

ואגב חשוב מאוד לדעת, שרוב הנשים היום לא מעונינות ולא בניות נפשית לשבת בבית עם הכביסה והבישול, והן הולכות לעבודה בכל מקרה, ללא קשר לכך שהבעל לומד, כלומר שאלתך זו השניה קיימת ללא קשר לכך שהבעל אברך, נשים עובדות כי נשים היום עובדות, הן לא רוצות להיות בבית… ולכן בכל מקרה זה נכון שהן עובדות וזה נכון שצריכות לשמור על עצמן ועל עקרונותיהן ועל תומתן.

ברכה והצלחה

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. זה שמעשה ידיה הולכים אליו והוא משתמש בהם לפרנסת הבית אין הכי נמי,אבל אחר שהאישה משתדלת כפי יכולתה,ובסוף לפי גודל המשפחה או כל מיני הוצאות שונות נצרכות,-ההכנסה לא מספיקה לפרנסת הבית, הרי ברור שאפילו בפועל חוזרת החובה של פרנסת הבית על הבעל וכפי שחתם תחת החופה.

  2. פשיטא שהחובה על הבעל, גם לפני שהפרנסה מצומצמת, אשה לא חייבת על פי הלכה לעסוק בהיי טיק כחלק מחיוב מעשה ידים, אנחנו מדברים שהכל נעשה מתוך רצון משותף לחיות חיי תורה ושהבעל יוכל ללמוד בכולל, אני חושב שבכל משפחות האברכים מדובר ברצון משותף, לא שמעתי על בעל שתובע מאשתו ללכת לעבוד על כרחה כדי שיוכל ללמוד…

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל