לתרומות לחץ כאן

אמונה – התמודדות עם פטירת הורים

שאלה:

קבלתי מכות חזקות בבטן במשך השנים (ניסיתי להרות מספר פעמים ללא הצלחה) כעסתי מאוד ולפני מספר שנים השלמתי עם זה וקבלתי שכנראה היעוד שלי בחיים זה הטיפול בהורים שלי.
השנה חטפתי מכה חזקה בבטן (אבדתי את אבי לפני תשעה חודשים) השתטחתי והתפתלתי מכאבים. לקח לי הרבה זמן להתאושש (אם בכלל). ניסיתי לקום ואז חטפתי שוב מכה איומה בבטן וגם ברגליים (אבדתי את אמי לפני חודש). שוב השתטחתי. הכאבים חזקים פי כמה ואני לא מצליחה לקום.
אני לא מצליחה להבין למה. למה להמשיך ולהכות אותי כשאני מנסה לקום על הרגליים. איך אני יכולה לקבל את זה שכל מה שאלוקים עושה הוא טוב. החיים שלי היו ההורים שלי. איך אפשר לצוות עליי להיות שמחה בשבתות ובחגים כשהקושי הוא בלתי נסבל דווקא בזמנים האלה.
איך אבא טוב מצער אותי כל כך ומבקש ממני לשמוח?

תשובה:

שלום וברכה

קראתי בכאב את קשייך, לא קל לאבד הורים, זה אחד האירועים הקשים שעוברים על האדם בחייו, ואני בהחלט מבין את התחושה ומכיר אותה מקרוב. תחושת האובדן לא קלה. אבל יחד עם הכאב הגדול חשוב להבין שזה טבע העולם! אף אחד לא חי לנצח! דוד המלך אומר בתהילים "ימי שנותינו בהם שבעים שנה, ואם בגבורות שמונים שנה"! כלומר אדם חי בעולם הזה את השנים שהוא חי, ואחר כך הוא הולך לבית עולמו. טבע העולם הטוב והנכון, הוא שההורים נפטרים בחיי ילדיהם ולא להיפך חלילה… כך שהדבר הנכון הוא שכל אחד ואחת מאיתנו חווה בשלב מסויים את פטירת הוריו! זה קשה וכואב לכולנו, אבל הידיעה שכך הוא טבע העולם וזה הטוב להם והנכון עבורם, והם בעצם סיימו את תפקידם, וכמו כל האנושות הם עוברים הלאה למקום המיועד להם, זה יסייע לך קצת יותר לקבל את הקושי והכאב הזה.

בשורות טובות ישועות ונחמות.

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. וגם לדעת ולהפנים שיהודי אחר מיתתו אינו "נעלם" .הוא עובר לעולם של נצח ומקבל את שכרו על כל מעשיו הטובים ויותר מזה ,להפנים היטב היטב ,בדיוק כמו שמש בצהרים ,כל מעשה טוב קטן כגדול שאת עושה ,עושה להם טוב את נשמתם ,משמח אותם ברמה שלא היה שייך להיטיב להם כאן ,בעולם חומרי . זוהי אמונתינו זוהי האמת האמיתית והגמורה. אדם שיודע שהוא עושה טוב לאביו ואמו אחר מיתתם אין ספק שזה נותן לו סיפוק גדול.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל