לתרומות לחץ כאן

זהות מינית ונישואין

שאלה:

בס"ד
למדתי שלאדם אסור לספר את עוונותיו לבני אדם ( מתבסס לפי מה שקראתי אני מצוטט בספר תהלים: "אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה", כלומר, אשריו אותו אדם, שבני אדם אחרים לא יודעים את חטאיו. ומכאן למד רב כהנא (בגמרא בברכות לד:), "חַצִּיף עָלַי מַאן דִּמְפָרֵשׁ חֶטְאֵיהּ, שֶׁנֶּאֱמַר: "אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה". ופירוש הדברים, חצוף בעיני מי שמספר את חטאיו, שהרי נאמר, אשרי אדם "כסוי חטאה". אז לפי האמור לעיל איך להתייחס לאדם שנימשך לנשים וגם לגברים… האם מותר לו להתחתן? או שמא הוא פטור היות והוא נכשל עם גברים.. האם הוא צריך לספר לבחורה שהוא דו מיני?
ובכלל האם להומואים מותר להתחתן ? לכאורה ניראה שהתרופה להומואים זה פשוט להתחתן ולנסות לחוות אהבת אישה אבל השאלה האם הדבר מותר? ( כלומר להסתיר את הנטיות המיניות) .
תודה

תשובה:

שלום וברכה

לא הבנתי את הקשר בין הרישא של השאלה לסיפא. הנושא של פירסום חטאים אינו נוגע כאן, הוא לא בא לפרסם חטאיו, יש לו מום שהוא לא יכול להנשא בלי ליידע לגביו, שהרי בכך הוא ממש גורם לאשה לנזק גדול. באופן עקרוני ברור שכל מום שקיים באדם שעלול להפריע משמעותית לחיי הנישואין חובה ליידע בו את המדוברת [צריך בכל מקרה לגופו לחשוב כיצד ומתי לעשות זאת, באופן שיתן פתח שהיא תרצה, בכל זאת אחרת מה עשינו, אבל אין כל אפשרות להמנע מליידע אותה על כך.

בנוגע לשאלה הפרטנית שהצגת, יש להתייעץ עם איש מקצוע היטב כדי לאבחן את התופעה ואת משמעותה, מה שאתה מתאר יכול להיות שהוא בכלל שגוי, ורק בגלל החברה הנפרדת שלא מאפשרת חיים עם אשה האדם מדמיין שהוא גם נזקק לגבר, אבל ברגע שתהיה לו אשה הוא כבר לא יזדקק לכך. הרי אתה אומר שהוא כן נוטה לנשים. אדם שלגמרי לא נוטה לנשים אלא לגברים, אינני חןושב שמתאים שינשא עכשיו, עליו לנסות לטפל בענין קודם, לפעמים זה עוזר.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל