לתרומות לחץ כאן

התכתבויות בוואצאפ עם אישה נשואה

שאלה:

אישה שלכאורה עפ"י בעלה מצאה ל"ע כתף תומכת אצל ידיד (אב לילדים הלומדים משני הצדדים באותה כיתה)ועפ"י הבעל מתבצעות התכתבויות ברשת החברתית ווטסאפ אך ללא כל הוכחה חותכת במשך כל היום עד שמגיעה הביתה כאשר באפשרותו של הבעל לבדוק כניסה ויציאה מאחר ומחובר לשניהם "בזכות" רשימה קבוצתית של הורי הכיתה ולעצם השאלה האם מצב שכזה עפ"י נקרא שהיא נסתרת ויכול לתבוע גירושין על בגידה מאחר ולא פעם האישה הכחישה קשר מסוג שכזה ונראה על פניו שאינה דוברת אמת והכל עפ"י עדות הגבר בלבד.

תשובה:

שלום רב,

לשאלתך אין זה נחשב ל"סתירה", וגם אין כאן "קינוי". משום שהוא רק אומר לה שלא תדבר עם פלוני, וכתבו הפוסקים שאין זה נחשב לקינוי. ואפילו אם זה היה נחשב לקינוי. בכל מקרה ודאי שסתירה אין כאן.

אלא שכתב בחלקת מחוקק סי' קטו סק לו שמ"מ מאחר שהוא אמר לה שלא תדבר עם פלוני משום שהוא חושד בה ובכל זאת היא מדברת איתו זה לא גרע מעוברת על דת יהודית כ"מדברת עם כל אדם" ומפסידה את כתובתה ומצווה לגרשה. אולם בבית שמואל כתב שאין דבריו מוכחים. ראה עוד בשו"ת שרידי אש סי' צה שאין דינה כעוברת על דת משום שיתכן שהיא סבורה שבעלה סתם מקפיד עליה.

אמנם אם ההתכתבויות הללו כוללים סגנון קרוב הרבה יותר מהמקובל בין אנשים זרים יש בהחלט מקום לטענה. אכן בשו"ת חלקת יעקב אבה"ע סי' א' אות ו' כתב לגבי מכתבי אהבה שצריכים לשים לב לרמת הפריצות המצויה בזמנינו בטרם נחליט אם זה ייחשב לכיעור. אז למיטב הבנתי ההתכתבויות הללו לא שייכים לרמה זו, אז כיעור זה לא שייך. אבל בהחלט ראוי להעמידה על מקומה שאין זה מקובל וראוי כלל שאישה נשואה תתכתב עם גברים זרים.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל