פדיון כפרות עכשיו

התרת נדרים מועילה?

שאלה:

שלום לכבוד הרב ,
ביום שני לפני כניסת החג ביצעו לי התרת נדרים על כל מיני דברים שהטרידו אותי .
אם אבא שלי בלע מילים או התבלבל במילים מסוימות כמו למשל לומר :" אין כאן כל( במקום המילה לא) נדר.." או עוד מילים שלא זוכרת . האם ההתרה מועילה?
שואלת גם בלי קשר ל ocd על דברים מהעבר שנזכרתי בהם כמו שלקחתי על עצמי( בלי נדר) נטילת ידיים ליד המיטה וזה כבר מכביד עליי אם שוכחת ומאלצת את בעלי לקום , או שבעבר במצב קושי לקחתי על עצמי( בלי נדר ) לקרוא דף מתהילים..לא זוכרת אם אמרתי דף, פרק או יום ..זה היה עוד לפני שידעתי בכלל נראה לי שיש פרקים בתהילים( על זה נראה לי ביצעתי התרה גם שנה שעברה ונראה לי שציינתי את הסיבה אבל לא בטוחה )
היה עוד מקרה שהייתי לפני שנים אצל רבנית שפתחה באגרות קודש ואמרה לקחת משהו על עצמנו ונראה לי שלקחתי ( בלי נדר) פרק ולא זוכרת אם אמרתי פרק או יום ( לא נראה לי שהתכוונתי ליום אבל לא יודעת מה אמרתי שם או כתבתי)..מאז אני קוראת בלי נדר את הפרק הראשון של היום של אותו יום , בשבוע הדני את הפרק השני וכן הלאה..
אם לפני ההתרה אמרתי לאחד ממי שעשה לי שרוצה לבטל כמה מזמורי תהילים שאומרת מדי יום בלי נדר בלי לומר את הסיבה למה רוצה לבטל ושהייתי אצל אותה הרבנית , כלומר לא פירטתי ממש . האם ההתרה תופסת ??
אני לא זוכרת אם אמרתי בכל מה שביקשתי להתיר את הסיבה או אם פירטתי ממש .
יכולה לסמוך על ההתרה ?
המטרה שלי היא בלי נדר במקום לקרוא כל מיני פרקים שלוקחים לי זמן , לקרוא בלי נדר את היום של אותו יום וכך בלי נדר לסיים ספר בשבוע אבל בלי נדר, בלי לקחת על עצמי ..וגם אם עושה זאת בלי נדר מפחדת שאם לא יצא לי או שיהיה לי קשה שלא יחשב לקבוע.
יש עוד דברים שביקשתי להתיר
כמו איסורים שאני ובעלי ( בלי נדר) אמרנו בשעות כעס אפילו לפני החתונה ..לא יודעת אם פירטתי כמו שצריך את הדברים. זוכרת רק שכן אמרתי שמדובר גם בלפני החתונה טם איימנו בלי נדר בפרידה או בדברים אחרים שלא נדבר בלי נדר או אם אמרתי אל תגע בי בלי נדר ..
ועוד כמה דברים ואני מרגישה לא נעים שוב לעשות התרה..
האם יש צורך או שההתרה תופסת ויכולה לסמוך בכל מה שביקשתי ולהפסיק ספיציפית ממה שכתבתי ( נטילת ידיים ליד המיטה , ומזמורי התהילים ..)
תודה מראש לרב

תשובה:

הכל מצויין, ההתרה הועילה ואין לך שום נדרים עכשיו.

שנה מבורכת.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל