פדיון כפרות עכשיו

ללמוד מוסר

שאלה:

שלום לכבוד הרב שליט"א

רצינו לקבל הסבר על ענין שלפעמים כל אדם יקרה בתוך חיים שיש אנשים שכנראה רוצים להיות יותר דתיים מכולם וההרגשה שבא מזה שזה לא בא מן מקום בריא ומשהו לא נראה בסדר.

ולכן שואלים מה הענין שיש אנשים שרוצים להיות יותר דתיים מכולם ולא מתנהגים כ"כ יפה עם הזולת, וההרגשה שיצא שכאילו הוא זילזל בשני או מרגישים שלו אחרים פחות ממנו או לא כלום. הדומה במה שקוראים בשפה אנגלית אליטיסטי שזה בא מן גאווה.

בקיצור איך יכול להיות מישהו שלומד תורה להיות גאווני ולהתיחס לאנשים אחרים ככולם פחות? הלא התורה עוזר והופך אנשים להיות ענווים?

הכוונה כאן למנוע תלמידים להיות כזה. המטרה להיות דוגמא שאפילו נכרי יאמר יהודי זה איש אמיתי.

תודה

תשובה:

זה קורה כשלא לומדים מוסר, יחד עם הלימוד צריך גם לעשות עבודת המידות. אבל נראה שבודאי גם אתה שם לב שבדרך כלל זה באמת פועל הפוך, והאנשים הישרים המוסריים והטובים ביותר הם ציבור בני התורה על כל רבדיו השונים, וזה דבר נפלא ביותר!

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. מחילה על ההתערבות אך באופן אישי אני מכיר אנשים שאם אתה לא "היימיש" אתה בדרגא נחותה מהם. וכאן גם מגיעה ההגדרה מה זה "היימיש". כשכל א' סוחב לכיוון שלו אך הצד השווה שבהם שאם אתה לובש חליפה קצרה ומדבר אנגלית אתה נחות דרגא ואילו אם תלבש חליפה ארוכה ותדבר יידיש אתה ברום המעלה.

  2. בכל ציבור ובכל מיגזר יש אנשים כאלו ואחרים, ומה שאנחנו צריכים ללמוד מזה זה איך לתקן את דרכנו שלנו.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל