פדיון כפרות עכשיו

זלזול באדם בשתיקה

שאלה:

שלום לרב, אני בחור שעבר הרבה מאוד עזבתי כמה ישיבות גדולות ואכזבתי רבות את מורי ורבותי וכאדם רגיש מאוד מאוד וביישן גדול קרה שפגשתי ברבותי מספר פעמים בצידי הדרכים ועשיתי עצמי כאילו לא ראיתי אותם (לא שזה היה ממש פנים אל פנים והתעלמתי), ויש לי פחד גדול בזה כי החיד"א כותב 'המזלזל בחברו והלה שותק כנגדו כל זכויותיו עוברים אליו וכל עוונותיו וכו' ורציתי לשאול במידה והם הבחינו שהתעלמתי מהם בכוונה ובעצם היה כאן זלזול בהם האם מה שאומר החיד"א ז"ל רחמנא לצלן חל עליי?

תשובה:

אין חשש בכלל! אני בטוח שהם מכירים אותך ויודעים שזה לא היה זלזול חלילה, אלא ביישנות. אמנם כדאי לעבוד על הביישנות הזו לעשות עם עצמך קצת קאוצ'ינג ודמיון מודרך, כי בעצם היא כובלת אותך מאוד וחבל. ככל התקדמות בענין זה תתן לך יותר שחרור ומנוחת הנפש.

תצליח מאוד בכל דרכיך.

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. תודה רבה לרב, ביישנות זה כל כך בטבע שלי מקטנותי בעבר זה היה לגמרי קיצוני באופן נורא אין לתאר כשהתבגרתי זה ירד וירד והיום אני אולי בגדר ביישן פלוס, השם יעזור לי להתעלות גם על זה,
    אך רציתי להוסיף לשאול, האם כל מה שהרב אמר שאין דברי מרן החיד"א חלים עליי זה אך ורק בגלל שהם אמורים להבין שזה בעקבות הבושה אך במיקרה שאין דבר זה שייך כגון שזה רב מהתלמוד תורה שלא שמע מיזה ולא שייך שיבין לנפשי האם גם כאן אין דברי החיד"א חלים עליי?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל