פדיון כפרות עכשיו

"תרבות הביטול" – עד מתי רשעים ישלטו?

שאלה:

שלום לכבוד הרב שליט"א

רצינו לדעת מכבוד הרבנים לפי מסורתנו מדוע רשות נתונה כ"כ ליצר הרע שכנראה היום הדבר אינו שקול בין יצר הטוב להרע כדי לתת בחירת חופשי לאדם, אלא בהרבה דברים הוא שולט ומתגבר יום יום ואין מפריע?

כגון כאן בארה"ב כרגיל מתחיל תרבות רע שיוצא מכאן לכל הכדור העולם והחדש הוא מה שקוראים "תרבות הביטול" דהיינו מי שהוא נגד דעת האנשים הכי מתועבים הם יעשו את הכל לגמור אותו וכאילו לבטלו מן העולם בחייו ואי אפשר לו מכמעט לעשות כלום.

כגון היה איש אמריקאי נכרי שיום אחד לדרך למסעדה ראה נערים מתקבצים לשם חגיגת סיום לימוד הבית ספר בגיל 18 בערך, וראה שני נערים הומו אחד לבוש בשמלה של אשה ולא שהוא הפך לאשה אלא פנים של איש רגיל בלוש אשה ואז האיש אמריקאי אמר לזה שזה נורא ושאל אם לא מתבייש. הקליטו אותו האנשים אלה בוידאו ואז התחיל הבלגן.

שמו אותו במה שקוראים "סוסיאל מידיה" באינסטגרם, טווויטר, פייסבוק, יוטיוב וכו' שהוא גזעי ודעת קודמות ואף סלבריטאים מפורסמים הומו הצטרפו לו לגנותו אותו. ולא עצר הדבר בזה אלא הלכו ודיברו רע למשפחתו חבריו לעבודתו וללוקחים של עבודתו ללחוץ לאבד פרנסתו והכל שיש לו. נתנו לו הגינון הם וההומוים מפורסמים ובסוף הפילוהו מטה מטה והיום אין לו עבודה ואינו יכול למצוא עבודה כי רודפים אחריו ואחר חברה שמנסה לתת לו עבודה, וכעת אין לו מה לעשות.

דהיינו נזק פי אלף על מה שגרם, שבמקרה זה לא היה כלום רק מילים.

ואין עוזר. יש רק ארוץ בדעת שומרני שיצא לעזרו לומר מה זה דבר לבטל אנשים המתנגדים על דעת אחר.

אכן מלא טומאה מחוץ לבית המדרש ומה מקומינו בכל זה נכון? נפקא מינה היא שכך מתחיל עד שבאים נגד אותנו וצריך להיות זהיר למה קורא, שהרי אנו נגד כל דברים הרעים ששולטים ועולים בעולם כמו משכב זכר גזל עריות שפיכות דמים. כאן מי שגונב ואפילו הורג בניו יורק אינו הולך לבית האסורים ובקליפורניה גנבה סתם בכל מקום פחות ממאה דולר המשטרה אינה עושה כלום אף אם מוקלט בוידאו או אף השוטר שם רואה ממולו

לכן מדוע נתנה ליצר הרע כ"כ כח וזה פוגם בבחירה חופשי, אנשים יחשבו שאינו שייך להיות טוב כי יענשום ע"י זה ואין משפט . הרבה עמים נשמדו על חטאים של אי משפט כמו סדום ואמורה ומדוע או משנה המצב או שילכו לאבדון רשעים כאלה שאינם יחזרו בתשובה.

ממתינים חוות דעת.

תשובה:

נראה לי שאתה רואה את המצב קצת חמור מידי, בסופו של דבר אנשים יודעים להעריך את הטוב… שנזכה לגאולה שלמה..

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל