תרומות – לחץ כאן

המוציא מחברו בין בני זוג נשואים

שאלה:

נודע לי שמשך שנים אשתי מושכת מדי תקופה סכום הצידה ללא קשר להוצאות ,שהצטבר לכדי סכום משמעותי . תחילה הכחישה אך משאמתי אותה עם המידע שבידי (שהוא חלקי אך די בו להראות בבירור שעשתה זאת) ענתה לך לבית דין ותנסה להוכיח שכן המוציא מחברו עליו הראיה.
שאלתי -במקרה ואנו נגיע לבית דין -ויש לי נתונים שמבססים שלאורך תקופה אכן נמשך סכום ושהגיע לכדי סכום משמעותי. אך לא מוחלטים היינו -אין לי גובה הסכום החודש המדויק גובה המצטבר והמיקום, האם במקרה שכזה חובת ההוכחה בבית דין היא שלי או שמה יש כאן מודה במקצת וחובת ההוכחה על אשתי. כמו כן -האם במקרה והגילוי נעשה דייקה במסגרת רצונה לתבוע אותי מזונות- חובת ההוכחה שלא נטלה לא עוברת אליה בכל מקרה
בברכה

תשובה:

שלום וברכה,

השאלה שלך צריכה דיון בית דין וקשה להשיב עליה בצורה החלטית.

אם אתה רוצה להוציא ממנה את הכספים בטענה שהיא לקחה ממך כספים, עליך להביא ראיות מוכרחות שהיא הוציאה כספים שלא למטרת הוצאות הבית אלא למטרותיה האישיות. עוד תצטרך להוכיח את גובה הסכום, אם אתה מביא ראיות שהיא הוציאה אבל אין הוכחות על גובה הסכום שאתה תובע לא תוכל לדרוש ממנה הוצאות. אם היא מודה במקצת שחלק היא מודה ובחלק כופרת יש כאן עילה יותר לזכות אותך, וכיון שלא משביעים שבועת מודה במקצת מפשרים לטובת התובע.

אם אתה מוכיח על גנבות מצד אשתה, ואתה לא תובע את הגנבות אלא אתה רוצה להיפטר מתשלומי מזונות, במקרה זה ידך יותר על העליונה כיון שאתה לא מוציא ממון אלא אתה רוצה להיפטר מחובת מזונות וכשיש לך ראיות מוכרחות שהיא גנבה ממך יותר קל להיפטר מהחיוב שלך. אולם כל זה צריך דיון בבית דין ולשמועת היטב את פרטי הדברים.

בהצלחה.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל