תרומות – לחץ כאן

שלום בית

שאלה:

האם מותר לבעל ללכת לכולל חצות מידי לילה כשהמשמעות היא שהוא לא בבית בלילות מלבד ליל שבת כשהאישה אינה מסכימה לכך בשום אופן?

תשובה:

זו אכן הנהגה חריגה שצריכה את רשות האשה, אבל הייתי מעדיף שהבעל ישאל שאלה זו ולא האשה… אני מניח שמאחורי שאלה כזו יש עוד שורה של דיונים סביב הנהגת הבית, זה לא מתאים לענות כך עם פינצטה על איזו שאלה. ככל שיש לכם דיון כזה תפרטו אותו לפני הרבה שלכם בצורה ברורה ומורחבת ותסתייעו לחיות יחד חיי שיתוף אהבה ונתינה.

בהצלחה

Join the Conversation

4 Comments

 1. זהה לגמרי, זה אסון לענות תשובה חד משמעית כשאתה רואה מראש בשאלה שמדובר בנושא טעון שהוא אולי חלק ממכלול, שאלה כזו יש לברר בצורה רצינית ולא בכמה מילים הלוך חזור כאן באתר..

 2. כבוד הרב לא ענה לי לשאלה בשורה התחתונה.
  הזוגיות שלנו התפרקה. לגמרי.
  איך אפשר לתחזק זוגיות עם בעל שלא נמצא אף לילה בבית??
  הבעל לא ישאל את השאלה כי זה האידיאל מבחינתו וכך ראוי בעיניו.
  יתכן שיש דברים נוספים בבית אבל הנהגה כזו מערערת את יסודות הבית היהודי.

 3. כוונתי היתה בתשובה, שאם הזוגיות התפרקה, ואם דיון כזה מתנהל דרך האינטרנט, יש לטפל בזוגיות בכלים מקצועיים אצל יועצי נישואין, ולא יעזור מה שאכתוב. נניח שהוא כן ישאר בבית ולא ילך לכולל חצות, אז הזוגיות תהיה בסדר? אני מניח שעדיין יהיה צורך בטיפול, ולכן המלצתי לטפל בדברים מהשורש ולא להזניח, ולא לעסוק רק בתופעה כזו או אחרת. ברור שאין כל מקום לכך שהבעל הולך כל לילה לכולל חצות ומשאיר את האשה לבד בבית כאשר לא נוח לה עם הענין הזה. אבל זה שאני כותב זאת לא יפתור את הקושי שלכם, רק טיפול מקצועי ורצון כנה מצד שני הצדדים לחיות חיים זוגיים יפים.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל