פדיון כפרות עכשיו

צניעות בגיל הרך

שאלה:

שלום,
ביתי בת השש ספרה שהיא וחברתה שיחקו באופן לא צנוע ביותר, כולל נגיעות זו בזו באיזור הערוה. במשך כמה חודשים. (יצוין שאני לא שמתי לב אף פעם שהן נבהלות כשבאתי לחדר וכדומה, אז אולי זה לא פעם רבות כ,כ כפי שנראה לי).
לפי מה שבדקתי עם עובדות סוציאליות חרדיות, הסימים מראים שלו היתה התנהגות נורמלי של ילדים ומותאמת לגיל – קורה בגנים גם אם זה לא ידוע (הסימנים – חברתה שאותו גיל, עם עבר משחק משותף, או בהכרח ובתמימות וסקרנות).
האם אני חייבת לדבר להורי אותה בת?
יש לציין שהם שכנים קרובים דלת ליד דלת, מה שעשה את המשחקים של הבנות דחופים מאו מחד, ומה שיעשה את ההרגשה קשה מאוד מאידך. פוחדת על סוף היחסים – אני נעזרת בהם הרבה מסיבות שונות, ושם רע על המשפחה. משפחה מאוחר שמחורה עם ספנדרטים של צנועים מאוד מאוד גבוהים, אפילו לשתמש במילים עצמן עם האמא קשה לי.
העו"ס סוברת שכיוון זה המעשה "נורצטיבי", האשמה לא על הבת שלי, ואם הילדה לא ספרה לה אולי לא אני צריכה לה.
אודה לדעת תורה בענין.
בקשר לבת שלי – הכוון כרגע הוא לא לאפשר לה לשחק עם חברות לבד בחדר, ולבדוק לעומק בפן הרגשי והרפואי.
וגם – עד כמה לדבר עם הילדה בלשון חמורה על הנושא, כי זה באמת הרבה אחרי הקו האדום, או לא להאשים אתה, ולא למקד את הנושא הזה על סדר היום עם כל הדיבורים סביבו.

תשובה:

שלום וברכה

לדעתי לא לעשות מזה ענין מאוד גדול, זה רק יגרום לה לבילבול, תסבירו בצורה מאוד ברורה שזה מאוד לא צנוע ולא יפה וזהו, לא לעשות מזה פרשיה ואין מה לבדוק רפואית ורגשית, הפרשנות כאן מוגזמת, היא הרי לא מבינה שום דבר, זה רק סוג של סקרנות ושובבות, הן ידעו שזה לא משהו שמרשים להן… כמובן תעקבו בלי שהיא תרגיש אחרי המשחקים שלהם. אם לא ראיתם משהו נוסף אין סיבה להפריד ביניהן, אבל כדאי להפחית בתדירות הקשר ולחשוף את הילדה לעוד ילדות אחרות מהכיתה.

שבת שלום ורוב נחת.

הצטרף לדיון

3 תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל