מתנות לאביונים – לחץ כאן

שידוכים פרק ב

שאלה:

אני בשידוכים בחיפוש אחר פרק ב לאחר נישואין שכשלו.
אני אדם חרדי ואילו גרושתי חילונית לצערי הרב, הצער הוא גם עבורה אבל בעיקר עבור ילדיי הרכים בני 6 ו-4 שנקרעים בין שני עולמות וחווים שבת אחת יהודית כהלכתה ושבת לאחריה לצערי השבת עבורם כמו יום חול (כאשר הם אצל אמם)

לאחרונה הכרתי אישה יראת שמיים בעלת תשובה זמן רב (פחות או יותר כמוני), שמגדלת את ילדיה על אדני התורה ושומרת עליהם מכל פגע רוחני ובצדק – כך אני מתכנן לגבי ילדיי העתידיים אם השם יזכה אותי בכאלה.

היא הורידה את השידוך הזה רק בגלל שהגרושה חילונית והיא חוששת שילדיי שלי ישפיעו על ילדיה שלה בני אותו הגיל, וטוענת בצדק שמשפט כמו "אני נוסעת עם אמא שלי לים בשבת" יהוו הרס רוחני עבור הילדים הרכים.

אני מבין אותה.
מצד שני לא חבל לפסול שידוך טוב על זה?

תשובה:

שלום וברכה

ראה ידידי, כל עוד אתה שואל את השאלה ולא היא, אין לכך משמעות… כלומר, מה יעזור מה שנאמר… אני גם חושב שאין מקום לפסול באופן אוטומטי שידוך בגלל כזה יעון, אפשר לחנך ילדים מגיל קטן לכך שהם לא זכו, ולא יודעים, ונלמד אותם, חשוב לדעת, ילד חרדי שגדל בבית חם ונעים, אין לו כל משיכה לנסוע לים בשבת או לחיות חייים חילוניים, לא חסר לו שום דבר… אין מקום להסתכל במשקפיים של בעל תשובה שחי בעבר חיים כאלו והיה לו קשה להתנתק מהם, ולהחיל זאת על ילד חרדי שיש לו הכל בביתו ואינומכיר כאלו חיים מקרוב. לכן, ככל שהילדים עוד קטנים לא הייתי חושש בכלל מהקשר, ולכשיגדלו ובימי הנערות אכן יש קונפליקט, ניתן עם הרבה הכנה מראש, מקטנות, לצלוח את זה בהצלחה. לכן לא הייתי פוסל את השידוך אלא מקבל הכוונה, אבל זו החלטה שהיא זו שצריכה לקבל.

בשורות טובות, בורא עולם ישלח לך את שלך במהרה ותזכה לשקם את חייך ולבנות בית יהודי טהור ונעים!

Join the Conversation

2 Comments

  1. תודה!

    כבר אין ככ נפקא מינא באמת כי היא פסלה את השידוך ואני מכבד את החלטתה, אלא שוקל איך להערך הלאה שיש לי הרגשה שהיא לא היחידה שחוששת מנושא הילדים שלי

  2. אני לא יודע אם יש לך הרבה מה להערך, אני לא רואה מקום למעט בקשר עם הילדים כדי שזה לא יפריע לשידוך, מה שתוכל זה רק שאם דבר כזה יבוא לשיח, לנסות להביא את זה לייעוץ אצל רב נבון בר דעת ורחב אופקים.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל