חלומות על נפטרים

שאלה:

שלום רב
הוריי נפטרו בשנה האחרונה בסמיכות של מס חודשים אחד מהשני.
אני חולמת המון עליהם.
דודה שלי התקשרה מבוהלת על חלום שחלמה ואני מאוד מוטרדת.
היא חלמה שאבא שלי כאילו בחיים ומחפש בגדים בשביל אזכרה של אמא שלי ודודה שלי אומרת לו בו אני אעזור לך . ואז הוא מוציא נעליים כחולות ואומר אה הנה הנעליים שלה. אני יודעת שחלום על נעליים הוא לא טוב. בבקשה את עזרתך על משמעות החלום. אני מציינת שהבית שלהם נשאר ריק ולא נגענו ולא זרקנו כלום מהבית שלהם.
אשמח לעזרה. תודה

תשובה:

שלום וברכה

לא צריך בכלל להבהל מחלומות, אין דבר יותר טבעי מלחלום על ההורים שנפטרו לא מכבר, הרי חושבים עליהם ביום וזה בא בצורה של חלומות בלילה, אינני מכיר אדם שהוריו נפטרו והוא לא חולם עליהם.. הכל בסדר. חלום על נעליים הוא בסדר גמור. כמו כן אתם יכולים לזרוק מהבית או לקחת כל מה שתירצו אין שום בעיה בזה, הדבר היחיד שנהגו, הוא שלא להשתמש בנעליים של הנפטר, כל השאר שלכם, רק אין לקחת בלי לקבל רשות מכל היורשים, שימו לב שלא יהיה חשש גזל. אבל אין בזה שום דבר מיסטי וכו', זה הרכוש שלכם שירשתם, תרצו תזרקו תרצו תיקחו…

במקביל יש לזכור תמיד ובפרט בשנה הראשונה, שהנפטרים זקוקים מאוד לעזרה, כיון שהם בדין וכפרה על חטאיהם, ואין אדם שאין לו חטאים, וכל מצוה שאתם עושים, כל חיזוק שאתם מקבלים על עצמכם, כל אמירת תהילים או לימוד משניות, זה הדבר הכי מועיל עבורם. כמו כן יש לבדוק שאומרים עליהם קדיש בבית הכנסת בשלוש תפילות היום.

ברכה והצלחה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל