פדיון כפרות עכשיו

התערבות הורים במריבות ילדים

שאלה:

שלום וברכה.

רציתי לשאול אם ישנו בית שהאמא טוענת שיועצים מומחים הסבירו לה שהאב יש לו בעיה של התמודדות עם קשיי פרנסה ומתעצבן כל פעם שהתקציב החודשי לא מכסה ולא מביא כסף לבית חוץ מכמה דברים קטנים לא לווה עבור כלכלת הבית פשוט לא מעניין אותו שהילדים רעבים אין להם כסף לנסיעות וכ' ולא עוד אלא שעוד מחנך את הילדים בצורה של קום עשה בלי הסברים וסבלנות הדרוש לדור של היום. ויש התקוממות מהילדים כלפיו ואמא בלי שיניים עם הרבה חובות ולא מעניין אותו הוא לא נוסע לחו"ל לאסוף כסף ולא מהפך עולמות כדי שיהיה כסף בבית.
האמא אומרת שאם יצעקו על האבא בפרט הנשואים ולא ידברו איתו הוא יבהל ויתקפל ויביא כסף .וכן שכשהנשואים מדברים עם האב היא אומרת שזה מכאיב לילדי הבית.
השאלה האם מותר לילדים הנשואים לא לדבר איתו חוץ מבוקר טוב וכד' ולהגיד לו כל הזמן למה אתה לא מביא כסף. ולציית לאמא?
אציין שיש עסקנים מטעם רב בית הכנסת שעוסקים להרווחת הבית. אז האם עלינו הנשואים להתערב ולא לדבר ולשתף את האב בחיי היום יום כדרך כל בן לאביו,?

תשובה:

שלום וברכה

קראתי את השאלה הכואבת והתשובה בענין זה היא חד משמעית, אסור לילדים להתערב במריבות ההורים בשום אופן! יש את רב בית הכנסת והעסקנים, לא הילדים. אני לא מתרשם מכם שהאב הוא אלים חלילה או משהו כזה. סתם אדם לא יוצלח כל כך, שלא קל לו, והאשה גם לא קל לה עם כל המצב והיא מאשימה אותו מתוך תחושה שהוא זה שאמור לטפל בבעיה שלא ברור לו כיצד לטפל בה… גם לנסוע לחו"ל זה לא הוקוס פוקוס… על הילדים לכבד את ההורים יפה ולהשרות אוירה כזו גם על הקטנים. הנזק הכי גדול שיכול להיות לבנים הקטנים, זה שיראו שכך מתייחסים לאבא ואין להם הורים כמו לכולם, ולא כבוד ושמחה בבית. אדרבה, על האחים הנשואים לעשות הכל כדי לחפות, לבקר הרבה, להביא דברים טובים ולהכניס שמחה הביתה. יש להסביר לאמא שהדרישה שלה פוגעת בילדים מאוד, מעבר למה שהיא אסורה על פי הלכה.

ותרשו לי עוד שתי מילים… יש ילדים נשואים שאני מבין שחיים בצורה נורמטיבית, אז איך יתכן שיש להם אמא בלי שיניים ואחים רעבים??? כיצד זה יתכן? מבשרך אל תתעלם. אבא חסר ישע אז משאירים את האחים בבית רעבים? חסר מי שיעזור כאן במדינה? תהפכו עולמות ותסייעו.

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. מכיר את המשפחה מקרוב.

    הבנים דברו עם כל העסקנים שאפשר אפילו עם אדמו"ר שלהם

    ו אדמו"ר עירב עסקן גדול ואדרבא מה עוד אנו יכולים לעשות?

  2. לתת כסף. משלכם. אחים שלכם רעבים… ואם אין לכם משלכם, לאסוף. לעבוד קשה כדי שאחים שלכם לא יהיו רעבים. אם ההורים חסרי ישע, קחו אחריות על הבית. כשזה מדובר בכמה אחים, כל אחד תורם קצת והכל נהיה בסדר. אני לא מכיר מקרוב, אבל לטעמי בדרך כלל כשיש כמה ילדים נשואים נורמטיביים אין כל צורך בעזרה מבחוץ. בהצלחה רבה מאוד ובשורות טובות.
    ואגב לפעמין הבעיה לא רק כסף אלא הידע כיצד מתנהלים עם כסף, ואם זה כך, אל תתנו מזומן, תביאו אוכל מסודר, ביגוד, תכנסו לעזור בדברים שצריך. תעקבו אחרי הלימודים של האחים הצעירים, תהיו בקשר עם המחנכים.
    בשורות טובות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל