ישרות בהצעות מחיר

שאלה:

בס"ד
אני עובד בחברה לפי שעות. הלקוחות של המעסיק שלי מבקשים ממנו הערכת שעות על פרוייקט מסוים. המעסיק שואל אותי כמה זמן זה יקח לי, אני נותן לו סדר גודל של שעות, נאמר 10 שעות.
ואז הוא אומר ללקוחות שהערכת שעות היא 30 שעות.
לעיתים הלקוחות מבקשים לראות אם ניתן בפחות שעות, כך שיש משא
ומתן על הערכת השעות. בכל אופן סך השעות הסופי קבוע מראש ומוסכם
מראש על כל הצדדים. אני עושה את הפרוייקט ומקבל את שכרי לפי שהשעות בפועל שנעשו (10 שעות בדוגמא לעיל). והלקוח משלם 30 שעות כפי שסוכם למעסיק.

השאלות שלי הם:
1. האם בדרך משא ומתן זה יש בעיה הלכתית ? שהרי ייתכן ולא ברור ללקוחות אם מדובר באמת בעבודה לפי שעות או בעבודה קבלנית, שהרי סוף סוף הניסוחים הם "בשעות" וב – "הערכת שעות" וכו'. אין לי ידיעה על פרטי המשא ומתן של המעסיק עם הלקוחות, אך אני משער שייתכן וחלק מהלקוחות חושבים שזה כמות השעות האמיתית שלוקח לבצע את העבודה (ברור לי שהמעסיק שלי לא משקר ללקחות ואומר להם שהעבודה תארך 30 שעות באמת, פשוט לרוב אין דיבור על זה, ואם יש דיבור על זה הוא אומר שהוא לא מוכן לבצע את העובדה בפחות מהסך המוגדל הזה של השעות, אך לרוב לדעתי אין דיבור על זה, רק המשא ומתן מתרכז סביב כמות השעות שיש לשלם).
2. בהנחה שיש בעיה בצורת המשא ומתן הזו לעיל, האם יש לי בעיה לעבוד אצל מעסיק זה ?

תשובה:

שלום וברכה,

לגבי המעביד יש לדון אם עושה כדין או לא – צריך לשמוע ממנו פרטים מדויקים כדי לקבוע הלכה. בכל מקרה אתה שמצהיר הערכת שעות ומקבל שכר על עבודתך, אין עליך איסור גזל ולא מסייע לגנב, ואתה יכול להמשיך בעבודתך.

בהצלחה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל