תרומות – לחץ כאן

נישואין שניים עם בעל דתי – מה צריך לדעת?

שאלה:

שלום רב..אני אשה חילונית גרושה בת 57..אני מתכוונת להינשא לגבר שאהבתי בצעירותי ובמשך השנים חזר בתשובה ומנהל אורח חיים דתי כמובן .אני רוצה לדעת ,בשביל ההתחלה, אילו דברים הבסיסיים והחשובים ביותר שעלי ללמוד ולשמור בחיים המשותפים איתו..
תודה רבה

תשובה:

שלום וברכה

ראשית ברכותי שיהיו לך חיים טובין ומאושרים בכל התחומים. לגבי עצם הנישואין האלו, ראשית יש לשמור טהרת המשפחה, אינני יודע אם עדיין את מקבלת מחזור חודשי, נדיר בגילך, אבל אם לא טבלת אחרי הפעם האחרונה הרי שאת נחשבת מבחינה הלכתית "נידה" וצריכה לקיים הליך טהרה. כמו כן יש להיות בקיאה בנושא זה למקרה שיהיה דימום אפילו שאינו סדיר. כמו כן יש ללמוד היטב את דיני כשרות המטבח, יש בענין זה הרבה פרטים, הייתי מציע לך לפנות לבית חב"ד לבקש שיבצעו הכשרה למטבח, ולאחר מכן ללמוד כללים בסיסיים בהפרדה בין בשר בחלב ושאר עניני כשרות. יש ספר טוב בשם ספר הכשרות של הרב פוקס שמאוד מסייע. בנושא של שבת להעזר בבעל כמובן.

כל זה בקשר למה ששאלת, ולעצם הענין כדאי לחשוב הרבה האם זה נכון… לפני הנישואין אנשים בטוחים שעל הכל תכסה אהבה.. אבל לאחר מכן כאשר החיים נכנסים לשגרה ופתאום כל אחד רוצה חיים אחרים, שבת אחרת, חגים אחרים וכו', מתחילים חיכוכים וכו'… התאמה השקפתית בין בני זוג היא חשובה. בענין זה כדאי להתייעץ טוב עם רבנים שמכירים אתכם.

במקביל הייתי מציע הצעה מאוד חשובה, כדי להכיר באמת את העולם הפנימי של הבעל, יש ללכת לסמינריון של ערכים וכדומה, להשקיע כמה ימים בשאלה של תכלית העולם, תורה מן השמים ובכלל מה זו יהדות ומה האמת בחיים, וכך בין אם תסכימי בין אם לאו, תדעי באופן מסודר יותר במה הוא מאמין, מה הוא מרגיש, וזה מאוד מאוד חשוב לזוגיות שלכם.

בהצלחה

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל