רופאה אשה למטופל גבר

שאלה:

שלום לכבוד הרב שליט"א,

בשיחה עם ידיד סיפר לי על רופאים מקומנו, וסיפר שבקופת חולים שלנו מומלץ רופאה פלונית היות שהוא כבר הלך לרופאים אחרים שם ואמר שהיא מומחה ויודעת מה מדברת.

לא מדובר על שום צורך ב"ה, אלא יש לקבוע שם מי הרופא שלך שיהיה לכל צורך כרופא מדפחה כללי.

והנדיון הוא שיש ענין של הרהור ללכת לרופאה כשיש איש. אבל כאשר מדובר שרופאה יותר מומחה מן הרופאים זכרים, מהו? ביאור צדדי הספק כך, מצד אחד דומה קצת לענין בולשת שאין פנאי לנסך מםני טירחה וכאן אדם שהולך לרופא אף שלדבר פשוט יש תמיד טירחה דאגה ולא מצוי שיהיה פנוי למחשבות כאלה אינו אלא מגובר באדם שיש לו בעיה קשה ביצרים או כשיש רופאה פירוצה שאז אף איש במצב קשה יש לחוש להרהור כאשר יש בחירה, או דילמא כיון שאפשר לצור קשר הממשיך שלכל כאב ראש וכדומה קצת משונה ילך שם ואז יכול לא רק להיות ענין של הרהור אלא גם קירוב דעת וכו' וכבר הזהירו על ריבוי שיחה עם אשתו ק"ו אשת חבירו ואז רופאה רק לשעת הדחק כשיש צורך ללכת מיד ואין זמן לבחור?

אשמח לקבל בירור ותשובה.

תשובה:

שלום וברכה

ככל שמדובר ברופאת משפחה, הביקורים אצלה לא אמורים להיות כרוכים בכלל במגע, ואם זה מה שיש לו באיזור מבחינת מומחיות ונוחות, אין בכך איסור, ולא חייב לטרוח הרבה כדי למצוא רופא גבר בעל מומחיות כמוה. ככל שיזדקק לבדיקה שיש בה מגע יתייעץ באופן פרטני, ככלל אין איסור במגע שאינו של חיבה כמו שציינת, אבל תמיד עדיף שיהיה גבר אצל גבר ואשה אצל אשה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל