חוסר מזל – אולי יש לי דיבוק?

שאלה:

שלום וברכה ,כבר תקופה אני מרגישה כובד רוחני קשה לי בדברים שקשורים לרוחניות .מרגישה כאילו ליבי נחסם והנשמה כבדה .גם מקשה על המצב רוח .יש מצב שמדובר בדיבוק? אני ממש לחוצה לא מכירה את התחושה והרגשות האלה..אשמח לתשובה,תודה רבה

תשובה:

שטויות והבלים… זה דבר טבעי מאוד שיש לאדם זמנים שהוא באורות והכל זורם לו בטוב ובקלות, וזמנים של קושי שכל פעולה רוחנית ולפעמים גם גשמית כרוכה במאמץ ויש תחושה של חוסר סיפוק ושמחה. בעולם קוראים לזה דכאון חורף, בעם ישראל יש את לשונו הטהור של רבינו תם: "ימי אהבה וימי שנאה", כלומר ימים שאדם מרגיש קרוב נמרץ שואף ושמח, וימים שהוא במצב רוח נכלולי ועגמומי ואין לו חשק וכח לכלום, הוא מרגיש קטן כזה ומכווץ וחסר ישע, ואין לו רצון לקום מהמיטה…. ובימי הסגר קורונה וכו' זה הרי רק מתעצם…

כך שראשית יש לדעת: זה טבעי! זה קורה לכולם!

אבל אסור להשלים עם זה!

התנערי מעפר קומי… יש למצוא דרך לשמוח, למצוא סיפוק ולהלהיב את הרצון, יש לחשוב על מעלתו של כל מעשה קטן, לשמוח עם כל ברכה, כל תפילה, כל מעשה טוב, רק עכשיו יצאנו מחג הסוכות, כל רגע בסוכה היה מצוה, אשרינו שזכינו להיות בנים ובנות למלך מלכי המלכים הקב"ה!

עוד מעט שבת, כולה אור! כל רגע בה הוא מצוה וקדושה ורוממות הנפש, גם אם לא מרגישים תמיד, הרי יש לנו נשמה יתירה. שועי עולם מלכים ורוזנים אינם שייכים בזה ולא קיבלו את זה, רק אנחנו העם היהודי נבחר לקבל מתנה יקרה זו, נייקר זאת ונחשוב על כך הרבה עד שתכנס השמחה בליבנו.

והעיקר הוא הבטחון, כי חלק גדול מהצער והעצבות אלו המחשבות, על מה יהיה, האם עשיתי טוב, אולי כדאי לעשות כך ואולי אחרת, ואיך אסתדר, איך אתפרנס, איך אמצא זיווג טוב, הבטחון והאמונה הם האור ומקור השמחה.

נתחזק בזה ונדע בעז"ה רק טוב!!!

שבת שלום ומבורך.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל