שידוכים – חיי אישות לא ידועים

שאלה:

שלום וברכה אני בחור בשידוכים, ורציתי לשאול משהו שמעיק עלי , איך אפשר לדעת מראש בפגישות אם הבחורה המוצעת מתאימה לי ביחסי מין, לאחרונה שמעתי על מקרים שהיו ממש פערים בדברים שבינו לבינה ואין המקום לפרט, השאלה האם זו דרך התורה, האם מי שמתחתן ללא קיום יחסים לוקח סוג של הימור, ואם גם על זה צריך לדבר אז איך כדי שזה לא יהיה ניבול פה , וגם עדיין לא תמיד יודעים ( במיוחד בנות) עד שלא נמצאים שם אשמח לתשובה וסליחה על השאלה

תשובה:

שלום וברכה

למעשה, כאשר מקיימים חיי טהרה ואישות על פי התורה, אין מקום כל כך לחשש הזה. הבעיה שאתה מזכיר, נוצרת בעיקר כאשר חיים באופן חילוני, כאשר היחסים בעבודה ובחברה בין גברים לנשים מאוד פתוחים וחבריים, ועלולים להגיע להרבה מכשולים, וזה נותן הרבה חשק ורעיונות ורצונות בענין זה של חיי האשיות שלרוב לא מסופקים, כיון שיש בהם הרבה דמיון ואין להם אחיזה במציאות, היצר הרע מקפיד שתמיד הידידה בעבודה שמגיעה לשם נינוחה ומאופרת וכו', תהיה נראית טוב יותר מהאשה בבית, היא גם תמיד תהיה יותר חברית חייכנית וסלחנית מטבע הדברים, וזה גורם לחוסר סיפוק ורצונות שונים. כמו כן החוסר בשמירת העיניים סרטים למיניהם וכו', יוצרים רצונות חסרי אחיזה שממילא גם לא מסופקים. וזה גורם לחשש שהזכרת. ככל שחיים כמו יהודים, כאשר הנשים בעבודה יש איתם יחסי נימוס בלבד, ולכל גבר יש רק את אשתו ולה יש רק את בעלה, ויש להם חיים של בנין משותף ועמוק וקרוב, גם חיי האישות נעשים בשיתוף ובקירבה מתוך אהבת אמת ויחידניות, וממילא נדיר שיש בהם בעיות שלא ניתן לפטור על ידי יעוץ נכון והדרכה מתאימה לפני הנישואין לגבי הציפיות והמקובלות.

לכן ככל שבחרת בחיים יהודיים, אם בחרת אשה בריאה בנפשה שמחה ונעימה, הכל יהיה טוב בעזרת ה'.

בהצלחה רבה

הצטרף לדיון

4 תגובות

  1. אני חושבת שהשאלה מאוד במקום.. אני נשואה 5 שנים ומהתחילה היה לנו בעיות בזה.. שנינו בעלי תשובה.. יכול להיות שאחת הסיבות לכך היא החיים החילוניים בעבר, אך לכן בחרתי להתחתן עם בעל תשובה וחשבתי ששנינו נהיה באותו מקום ובאותה השקפה בנושא הזה וזה לא היה כך. כעת אנחנו בתהליכי גירושין ואני שואלת את עצמי איך אהיה שוב מסוגלת להתחתן בשידוך אחרי הטראומה שעברתי? יש לציין שכבר בשבע ברכות שלי בכיתי בעקבות הסיבות האלו… לאחר הרבה ניסיונות ושיחות שעשיתי איתו וגם יעוץ זוגי כלום לא עזר.. ולמרות כל מה שניסיתי ונלחמתי על הבית בסוף הגירושים באו מצידו ..

  2. יש כאן לדעתי עירבוב של שני מושגים: לגבי האותו מקום ואותה השקפה זה דבר שניתן לסדר, בדרך כלל מומלץ לבני זוג דתיים ללכת להדרכת חתנים/כלות לפני הנישואין כדי לדעת מה ואיך כדאי על פי היהדות, ובנקודה הזו ניתן להתאים בין מדריך חתנים למדריכת כלות.. הנושא כאן של השאלה הוא אחר, יכולת הביצוע כביכול וכו', וזה דבר שאסור בכל מקרה, ואין בו גם טעם וצורך, אנשים טובים ובריאים חיים טובים ואפשר גם ללמוד ולהתאים תוך כדי.

  3. לדעתי זה לא בהכרח נכון. יש אנשים שבלי קשר לנושא ההשקפתי, שגם לגביו לקח לי הרבה שנים לצמצם את הפער.. יש אנשים שפשוט הם יותר קרים או יותר חמים . זה עניין של מזג וסנגון ולאחד יש יותר חשק ולשני פחות..אחד יותר מיני השני פחות.. ואת זה- אי אפשר לדעת אם מתחתנים בשידוך.. השאלה האם מותר לי כשארצה להתחתן שוב לספר על הנושא הבעייתי שחוויתי כדי לדעת האם לבן זוג הבא אין את החסרון שהיה לי בבן הזוג הראשון??? כמובן בדרך עדינה למשל לומר שלא הרגשתי מחוזרת מספיק וכו'?

  4. לדעתי, ככל שהחיים עצמם יפים וטובים על הנושא הזה ניתן לגשר ולהתקדם אחד לקראת השני, ככל שנוהגים בצורה טבעית ומדובר באנשים בריאים ורגילים, אין סיבה לבעיה, לפעמים אם אשה רואה שהיא לא מספיק, תשקיע בעצמה קצת יותר וגם זה יבוא, לא כאן הבעיה. הבעיה היא כאשר את החיים עצמם לא יודעים לחיות נכון.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל