בית ספר שאומר לא לעשות בדיקת קורונה

שאלה:

שלום לכבוד הרב שליט"א,

שאלה: רק רציתי להבין התנהגות של בית ספר שאמר לילדים שהיו באיזה שהוא הרגשה שלפיו מחזירים אותם הביתה כגון נוזל יוצא מן האף, כאב בטן וכו' מפני חשש קורונה ומ"מ אומרים להורים לא לעשות בדיקה. רק להשאיר הילד הביתה עד שיעבור ההרגשה ההיא.

מצד המצוה של שמירת נפש מדוע לא לומר לבקוד אם הילד או ילדה אין להם קורונה ? נ"מ לההורים עצמם סבא וסבתא דודים וכו'. לא מבין מדוע להתעלם מלדעת שאדברה כל שיודעים קודם טוב יותר כדי למנוע נזק לילד ולהסובבים.

לא שופט שום אדם אבל לא מבין מדוע לא? זה צ'יק צ'ק, אני עשיתי בדיקה זו והיה קל.

זה לא פעם ראשון ששמעתי דבר כזה. שמעתי אפילו מקרובי משפחה על רופא שאמר לאשה בהריון שלא היתה יכולה להריח לא ללכת לרופא על זה ולא לעשות בדיקה וסבעה כי יכולים לעשות לה בלגן ולשימה בדידות וכו'. אבל אם זה דבר שהרופאים אומרים וכך יכול להגיע למצב בריאותי טוב לכולם לא רק להמטופל מדוע למנוע מללכת לרופא?

לא יודע נראה שיצר רע קיבל יותר מדי כח בתקופה זו ומבלבל יותר מדי אנשים. כל מהלך החיים קודם מזה לא היינו שומעים כזה וגם אנשים לא נגדו על רופאים.

שוב סלח חסר הבנה שלי.

אשמח לקבל חות דעת על ענין זה.

ברכה הצלה ושלום

תשובה:

אלו תופעות שכנראה מוכרות יותר בארה"ב אצלכם, אינני מאמין שבארץ ישראל אדם בעל תפקיד ציבורי כמו רופא או מנהל בית ספר יאמר כך, ההוראה היא לשמוע להנחיות גורמי הבריאות, אם לפי ההוראות צריך לבדוק בודקים, ואם לא, אז אין צורך.

שנה טובה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל