בעל מלאכה שלא תיקן

שאלה:

לכבוד הרבנים החשובים,
הבאתי מכשיר שנשבר לחשמלאי לתקן. כעבור כמה זמן החשמלאי עידכן אותי שלא ניתן לתקן (החוטים נשרפו או משהו וצריך להחליף איזשהו חלק). הוא הציע להחליף את החלק הבעייתי אך את זה אני כבר יודע לעשות לבד ואינני צריך אותו בשביל זה אלא רק שיתקן (אם הוא יכול) כמו שזה ואם לא אז שאני כבר יחליף.
הוא רוצה 150 שקל על זה שהוא בדק את המכשיר. העניין הוא שהבאתי לו את המכשיר בשביל לתקן ולא בשביל בדיקה. וביותר שהוא אפילו לא הגיע לביתי אלא אני הבאתי לו.
גם אם מגיע לו כסף, האם מגיע לו תשלום מלא ? (הבאתי לו בעבר את אותו מכשיר לתיקון והוא תיקן וביקש 150. הפעם הוא מבקש את אותו סכום בלי לתקן אלא כדמי בדיקה)
תודה מראש.

תשובה:

שלום וברכה,

החשמלאי זכאי לתשלום של 150 ש"ח.

בהצלחה.

מקורות:

בעל מקצוע שלא הצליח לתקן אינו זכאי לשכר, כיון שהשכר עבור התיקון. במקרה שלך החשמלאי בדק והגיע למסקנה שהאופן היחיד לתקן הוא להחליף את החלק. והוא מוכן לעשות זאת בעצמו. ולכן לא נחשב לבעל מלאכה שלא תיקן אלא איתר את הבעיה ומוכן לתקן, ולכן אם אתה לוקח לו את המוצר באמצע העבודה עליך לשלם לו תשלום של בדיקה – 150 ש"ח.

הצטרף לדיון

2 תגובות

  1. תודה על התגובה המהירה!
    מדובר במפה לשמחות הכוללת שרשרת אורות. האורות לא עובדים. כלומר החלק הבעייתי במוצר הוא החלק היחיד החשמלי. החשמלאי אומר שלא ניתן לתקן את האורות ולכן הוא מציע לקנות אורות חדשים ופשוט להתקין במוצר (שזה גם אני יודע). כל הרעיון של החשמלאי היה לתקן את האורות. לכן אולי זה כמו שהבאתי לו מכשיר והוא לא יכול לתקן ולא שיש לו אופציה להחליף חלק. להחליף חלק במקרה דידן זה פשוט לקנות מוצר חדש ולהתקין במפה… האם עדיין מגיע לו 150 שח?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל