לתרומות לחץ כאן

מזגנים בקיץ

שאלה:

שלום וברכה,
אצלינו בבית הכנסת מדליקים מזגנים ובנוסף לזה מעוררים חזקים במיוחד. נהיה מאוד קר בבית הכנסת והקור ממש מחלי אותי וסובל מאוד. התעורר דיון על זה ואני טענתי לפני הציבור ש 24 מעלות זה כבר טמפרטורה נורמלית לגמרי ואפילו קריר ולא צריך לקרר יותר. הם טענו שהרוב קובע אבל אני טוען שהרוב קובע אבל יש טמפרטורה שמקובל בכל העולם שזה כבר לא חם אלא אפילו קריר שזה 24 מעלות ולא שלפי הרוב יקבעו שהמקום יהיה קפוא.
אחר כך שאלתי אותם האם חם לכם עכשיו שבמקום יש 24 מעלות כולם אמרו שזה נעים מאוד, אמרתי אז למה להוריד יותר זה מפריע לי מאוד עד כדי חולי.
שאלתי אם הם מרגישים נעים כמודהם אמרו לי ב 24 מעלות, האם אני יכול לדרוש לכבות מזגנים כאשר המעלה היא 24 באולם?
תודה רבה

תשובה:

שלום וברכה,

 

אתה יכול לדרוש שידליקו את המזגנים על 24 מעלות. וכמו שאתה כותב זה באמת מזג אוויר נעים ונורמלי שאף אחד לא סובל בו. אנשים נסחפים בגלל החום הקיצוני בחוץ אבל באמת אין בזה שום טעם וזה ממש יכול להיות קר. אבל אתה לא יכול לדרוש בחודשי הקיץ שיכבו את המזגנים, מיד שכבים המזגנים החום שולט וננגרם אי נעימות, וזה טירחא דציבורא ומפריע לכל הציבור ואין אפשרות  לכפות אותם על זה בגלל היזק של אדם אחד. דרך העולם לשבת בחודשי הקיץ עם מזגנים דלוקים ולכן אין אפשרות לכפות על כזה דבר ולדרוש שלא ישבו כך. [וגם הייתי מציע שאם באמת אתה צודק והמצב שבאמת קר מידי כדאי לגשת לאחראי אחד ולהעיר ולהסביר לו בנעימות שאכן מצבך שהוא שאתה ממש סובל מן הקור בצורה כזאת וזה מפריע לך מאוד וכו' אבל לא לעשות מזה עסק ומריבות עם כל אחד כי בצורה כזאת יהיה ויכוח שלא יגמר וכל פעם ישנו ויתווכחו שוב עדיף להעיר לגבאי פעם אחת בנעימות]

 

בהצלחה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל