צניעות בים ובבריכה

שאלה:

שלום רב,
ילדה כבת 11 שמאד מתקשה עם הצורך להתלבש בצניעות בים או בריכה (נפרדת כמובן).

האם חובה שבגד הים יכסה את המרפק והברך או שניתן להקל?
והאם בגיל 12 הדין משתנה?

תודה רבה.

תשובה:

בגד הים אינו צריך לכסות מרפק וברך, העיקר שיהיה לבוש היטב על עיקר הגוף, ועיקר הידים והרגלים. כמובן הולכים רק לבריכה וים נפרדים.

רוב נחת.

הצטרף לדיון

10 תגובות

  1. אינני חושב שלמרחק הוא רואה עד כדי כך וככל שמדובר בילדה יש להקל, אשה כמובן כשיש מציל תהיה רק עם חלוק.

  2. הנושא של כיסוי הגוף וחובת הצניעות הוא בכל דבר לפי המנהג, במקום המיועד לרחצה לא לבושים כפי שלבושים ברחוב, ולכן אין לגברים היתר להיות שם.

  3. יש איסור לאשה שיראו לה את השוק במיוחד בים שזה מקום ציבורי צניעות זה לא רק בשביל שהגברים לא יראו צריך צניעות גם בחדרי חדרים אסור לאשה להיות ערומה סתם גם אם זה בחדר וגם בים אפשר להיות צנועים אפשר לראות את זה אצל החרדים שצנועים גם בים

  4. אני מניח שאתה לא מתקלח עם בגדים… מקום שכך היא דרך השימוש, כמו מקלחת מקווה או בים כל מקום לפי ענינו מותר.

  5. זה מה שכתבתי שבמקום שצריך כגון מקלחת שירותים ומקומות שחיבים להתפשט ולגלות את הגוף אין ברירה אבל אני חושב שבים זה לא נחשב מקום כמו מקלחת שאין ברירה אלא לגלות ויש אפשרויות רבות לשמור על צניעות גם בים נראה שלפני שמתירים יש כמה אפשרויות לשמור על צניעות והבאתי דוגמה מהחרדיות שהולכות בים יותר צנוע מאשר הולכות ברחוב תודה רבה

  6. אני לא חושב שההגדרה ההלכתית אין ברירה, בבריכה גדרי הצניעות המקובלים והנדרשים שונים מאשר ברחוב, כמובן בכפוף לכך שזו ברכה נפרדת.

  7. כמובן שכאשר אשה רוצה להחמיר על עצמה קדוש יאמר לה, אבל ככל שאתה בא עכשיו לשאול מה ילדה חייבת לעשות ומה לתבוע ולדרוש ממנה, יש לדעת מה ההלכה. בכל דבר השלב הראשון הוא לדעת מה הלכה, מה דין מה חומרא מה מנהג, ובהתאם לאופי הדבר לנתב את ההתייחסות שלנו. כאשר מדובר בחומרא לא מכל אחד נדרוש אותו דבר, ולא כל מה שנתבע מעצמנו נדרוש גם מנער/ה צעיר/ה וכו',הכל לפי שקול הדעת.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל