מערכות יחסים עם גויות נשואות

שאלה:

שתי שאלות לי הרב,

1) לפני מספר שנים לפני ששמרתי תורה ומצוות התגוררתי מספר חודשים בסין והכרתי מישהי לא יהודיה שהזמינה אותי לביתה כמה וכמה פעמים בשעה שבעלה לא היה שם והיו פעמים שהיו יחסים פיזיים. היא טענה בפני שהיא ובעלה בהליכי גירושין ושבעלה בקושי מגיע לבית וטענה שהוא פוגש נשים אחרות כשהוא מחוץ לבית. השאלה שלי היא כזאת: מלבד החטא של הבא על הגויה, האם גם חטאתי באשת איש במקרים האלה, למרות היותה לא יהודיה?

2) כשהתגוררתי במזרח הרחוק היו לי שתי מערכות יחסים בזמנים שונים בשתי ארצות שונות ובשתי המקרים שתי הנשים שאיתן היו לי יחסים התעברו כתוצאה מהיחסים הפיזיים שהיו והפילו את הולד. איך אני יכול לתקן את החטאים האלה? מה אפשר לעשות, זה היה לפני שנים רבות. תודה

תשובה:

שלום רב,

1. אכן, העובדה שהיא היתה נשואה זה חטא נוסף על החטא של גויה. ראה בפתחי תשובה אבה"ע סי' טז סק"א שהביא נידון בפוסקים האם יש בזה איסור דאורייתא נוסף של "ודבק באשתו" – ולא באשת חברו.

2. ברור שחטא עם גויות זה איסור חמור, ראה מה שכתב הרמב"ם בפרק י"ב מהלכות איסורי ביאה. אבל כפי שאני מבין כבר עשית תשובה שינית את כל אורח החיים שלך, הפכת לאדם ירא שמים ומקפיד על שמירת מצוות, תפילות וכד'. ואין ספק שיש לך חרטה עמוקה על החטאים הללו, וברור שהקב"ה סולח גם על חטאים אלו, כפי שגמרא הביאה את הסיפור על רבי אלעזר בן דורדיא במסכת עבודה זרה יז,א: "אמרו עליו על רבי אלעזר בן דורדיא, שלא הניח זונה אחת בעולם שלא בא עליה. פעם אחת שמע שיש זונה אחת בכרכי הים והיתה נוטלת כיס דינרין בשכרה, נטל כיס דינרין והלך ועבר עליה שבעה נהרות. וכו' אמרה לו אלעזר בן דורדיא אין מקבלין אותו בתשובה. הלך וישב בין שני הרים וגבעות, אמר הרים וגבעות בקשו עלי רחמים, אמרו לו עד שאנו מבקשים עליך נבקש על עצמנו, שנאמר "כי ההרים ימושו והגבעות תמוטינה". אמר שמים וארץ בקשו עלי רחמים, אמרו עד שאנו מבקשים עליך נבקש על עצמנו, שנאמר "כי שמים כעשן נמלחו והארץ כבגד תבלה". וכו'

"אמר אין הדבר תלוי אלא בי, הניח ראשו בין ברכיו וגעה בבכיה עד שיצתה נשמתו. יצתה בת קול ואמרה רבי אלעזר בן דורדיא מזומן לחיי העולם הבא"!

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלות שנצפות עכשיו:

מאמרים אחרונים

מדריכים הלכתיים

הכנו עבורכם
דבר תורה לשבת!

מחפשים כל שבוע איזה דבר תורה להגיד בשבת?

מעכשיו תקבלו כל שבוע דבר תורה ואת כל השאלות הכי מעניינות אליכם למייל